5 TL’nin Altında Yiyebileceğiniz En Gastronomik 5 Yemek – Ömür Akkor Öneriyor

”Sürekli yemek yemek için seyahat ediyorum hem de hiç durmadan… Elimde bir bilet bir de lokanta yahut yiyecekler listesi her daim var :) Şimdiye kadar gezdiğim 30’un üzerinde ülkede birbirinden farklı, bazen Michelin yıldızlı, bazen sadece öneri listesinde bazen de alelade ayaküstü bir şeyler yedim durdum. Ama bizim Türkiye bambaşka onu söyleyeyim.

Bu yazıda sizlere 5 TL’nin altında yiyebileceğiniz 5 olağanüstü yemek önermek istiyorum. Bırakın o eldeki listeleri yahut kitapları, Michelin rehberini de itin bir tarafa. Onların hiç birinde bulamayacağız en lezzetli ve en ucuz ama yediğinizde sizi uçuracak 5 yemek!

Ha, bu arada Michelin listesinde 3 yıldızlı restoranlar için bir ibare var “bu restoranın olduğu ülkeye seyahat edin!” yani o ülkeye sadece bu lokanta için gidin diyor liste, tabi benim listemin de bundan aşağı kalır yanı yok! Kalkın gidin Antep, Konya, Hatay hem yiyin hem de biraz memleketimizi gezin.” – Ömür Akkor

2- Ciğer Kavurma Dürüm- 4 tl, Ciğerci Mustafa- Gaziantep

Picture 2 of 5

Sizde benim gibi ciğere doyamıyorsanız, özellikle sabah ama öğlende enfes bir ciğer kavurmayla kendinize ziyafet çekebilirsiniz. Soğan, kırmızı biber ve kuyruk yağıyla kavrulan ciğer, pide arasına servis ediliyor. Ciğerci Mustafa’nın tezgahında bolca yeşillik, limon ve baharat bulunuyor sizde arasından seçip afiyetle yiyorsunuz. Ben bol yeşil nane, maydanoz, soğan, limon, kimyon ve pul biber ekliyorum ve afiyetle yiyorum. Adres; Mütercim Asım caddesi / Gaziantep* * mutlaka bu şubeye gidin

*Bu içerik Ömür Akkor‘ tarafından “Komili Lezzet Seyahatnamesi“nde kaleme alınmış, izni alınarak hazırlanmış ve yayınlanmıştır.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir