AydınDiğer DürümlerDürümNE YİYELİMNEREDE YİYELİMTürkiye

Altınkum’da En İyi Tavuk Şiş Dürüm Nerede Yenir? Kilisli Dürümcü 2, Didim, Aydın

Didim’in En İyi ve En Ucuz Dürümcüsü

Şöyle düşünün. Didimdesiniz ve yemek yiyecek, bedeli düşük, lezzeti şahane bir mekan arıyorsunuz. (Düşünün dedim ama Didim’de bunu düşünmeyecek bilfiil yaşayacaksınız zaten.) Hani fiyat/performans denilen, sanki araba kıyaslaması yapılıyormuş gibi ifade edilen durumu tam olarak ortaya koyan bir mekandan bahsedeceğim size. Kilisli Dürümcü 2. Altınkum plajının hemen bir üst sokağında. Söylediğimi yerseniz, asla pişman olmayacaksınız.

Neden Kilisli Dürümcü 2, nerede bunun birincisi (Kilisli Dürümcü 1) diye soracaksınız. Lakin Didim’de bir sürü “Kilisli” ismine sahip, kebapçı ve dürümcü var. Bir tanesi de Didim Çarşı’nın içinde mesela. Bizim bu bahsettiğimiz yer Altınkum’a yakın olanı. İsmi de diğer Kilisli dürümcülerden ayrıştırma olsun diye Kilisli Dürümcü 2 olmuş. İki cepheli, dışarıda dürümcü taburesi ve masalarına sahip halk işi bir kebapçı. Ucuz olduğunu daha görür görmez anlıyorsunuz…

Lakin lezzet nasıl?

Tavuk Şiş Dürüm, Kilisli Dürümcü 2, Didim

Hemen konuya giriyorum. Burada beklentinizi yükseltmeden özel soslanmış tavuk şiş dürüm yiyeceksiniz. Yanına da ızgara edilmiş, bir acı bir de tatlı biberden alacaksınız. Dürümünüze de tepesinden limon sıkacaksınız. İşte bu kadar! Dürümün fiyatı ile alacağınız lezzet sonucunda “Çok iyi bir şey yaptım ben.” hissine kapılacaksınız. Bize dua edeceksiniz. (Umarız tabii.)

Lakin Kilisli Dürümcü 2’nin kıyma kebabına, ciğerine ve dürümlerin iki misli fiyata sahip olan porsiyon kebaplarına kefil değiliz. Denedik ve burada her seferinde tavuk şiş dürüm yemeye karar verdik. 

Fakat buradaki alamet-i farika o bahsettiğimiz ızgara acı biber sevgili dostlar. Öyle acı ki, öyle acı ki, onu ısırdıktan hemen sonra tavuk dürümünüzden bir ısırık alıyorsunuz ve bu döngü asla son bulmasın istiyorsunuz. Zaten bir süre sonra bakmışsınız ikinci tavuk şiş dürümünüzü sipariş vermişsiniz.

Kilisli Dürümcü, Didim, Aydın

İşte olay bu kadar basit. Bu da Didim’de lezzet arayanlar için ikinci yazımız olmuş olsun. İlkini Aydın’ın tek kadın pide/lahmacun ustası için yazdık. 

Zira kim demiş Didim’de yiyecek yemek yok diye! Bakınız kader gayrete aşıkmış. Biz gayret ediyoruz. Göreceğiz bakalım kaderi, ne kadar aşıkmış gayrete…

Değişecek sevgili dostlar, değişecek! Didim’de yeme-içme arenası değişecek. Memleketimizde gastronomisinden bahsedilmeyen belde, ilçe, köy, kasaba kalmayacak. Zira kurtuluşumuz bundadır.

Siftah bizden bereketi Cenab-ı Allah’tan. 

Afiyetle…

Kilisli Dürümcü 2
Altınkum, Yumukoglu sitesi, 423. Sk. no:5, 09000 Aydın
Tel: +902568133008

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Altınkum’da En İyi Tavuk Şiş Dürüm Nerede Yenir? Kilisli Dürümcü 2, Didim, Aydın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir