AtinaİçkiKokteyllerNE YİYELİMNEREDE YİYELİMYunanistan

Atina’da En İyi Ayaküstü Kokteyl Nerede İçilir? The Bar in Front of the Bar, Atina, Yunanistan

Bilenler bilir. Atina’nın kokteyl barları muhteşemdir. Bir Atina seyahatimizde sokak arasında karşımıza çıkan, çok sevdiğimiz bu barı size de takdim etmek isteriz. İsmi: The Bar in Front of the Bar

Dışarıdan baktığınız zaman pek bir özelliği yokmuş gibi duran bu barın gelin bir de bizen dinleyin. 

Sokağa bakan küçük bir cephesi ve her gün değişen menüsü ile imza kokteylleri var. Yine sokağa bakan masalardan birinde hızlıca siparişinizi verip kokteylinizi en geç beş dakika içerisinde yudumlamaya başlıyorsunuz. Şu ana kadar her şey kulağınıza oldukça basit geliyor değil mi? Beklentisiz bir şekilde gittiğimiz bu barın bizim için en büyük özelliği, Atina’nın ruhunu en samimi şekilde yansıtması oldu. 

Öyle ki Atina’da geçirdiğimiz sonraki günlerde bile The Bar in Front of the Bar’da farklı kokteyl çeşitlerini denemek istedik. Zira Atina kokteyl barlarını “Dünyanın En İyi Kokteyl Barları Listesine” sokabilmiş bir şehir. 

Peki “The Bar in Front of the Bar” ne demek? Barın önündeki bar demek. Peki yine sorarlar adama “Hangi barın önündeki bar bu?” diye. İşte bu noktada az biraz araştırınca bir “speakeasy bar” karşımıza çıkıyor. Yani önde olmayan, gizli bir bar. Biz de sorduk ve öğrendik ki hemen arkasındaki barın ismi “The Rumble in the Jungle” imiş. İşletmecileri ve miksologları aynı. (Bakın olaylar ne kadar gizemli bir hal almaya başladı) The Bar in Front of the Bar, Rumble in the Jungle’ın sokağa taşan ve “speakeasy” barı için olta atan versiyonu aslında. 

Peki The Rumble in the Jungle ismi nereden geliyor, bunu da merak etmiyor muyuz?

George Foreman ve Muhammed Ali’nin 30 Ekim 1974 yılında yaptıkları efsane dövüş müsabakasının ismi “The Rumble in the Jungle”. 

Gördüğünüz gibi. Ayaküstü bir kokteyl barı diye başladığımız muhabbet ne kadar da sofisitike bir hale geldi.

The Bar in Front of The Bar” gizemli, farklı ve kokteylleri muhteşem.

*En yeni lezzet ve mekan keşiflerimiz için Harbiyiyorum Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın!

Lakin dünyanın en iyi 100 barı arasında 2024 yılında 98. sıradan listeye giren de “The Bar in Front of the Bar” oluyor. Tebrik ediyoruz. Atina’nın bir ödüllü barı daha oldu. Darısı “The Rumble in the Jungle” ın da başına.

Burada her gün 18:00 sonrası yeniledikleri kokteyl menüleri ile her gelişinizde farklı bir kokteyl tatmanız mümkün. Açıkçası biz bu şekilde (her gün menüsü değişen) bir kokteyl barı daha önce görmedik.

İlk gittiğimizde sipariş verdiğimizde karar vermekte zorlandığımızı gören bir görevli yanımıza gelerek bize hemen yardımcı oldu. Negroni ve Margerita sevdiğimizi öğrenince birer Negroni ve Margerita uyarlaması (twist) önerdi ve içkilerimiz yaklaşık beş dakikada bize servis edildi. 

Gelen içkilere bayıldık. Kokteyllerim sokağa taşana samimi ruhuna aşık olduk. “Yamas!” diyerek kadeh kaldırdık ve hızlıca Atina sokaklarına dalıp birer “souvlaki” yemek üzere arayışımıza devam ettik.

Souvlaki sonrası Atina’da daha ziyaret edecek çok ödüller kokteyl barı var. 

Darısı tüm Atina’yı ziyaret edenlerin keşif ehlinin başına.

Vesselam.

The Bar in Front of The Bar
Petraki 1, Athina 105 63, Yunanistan
Tel: +302117352018

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir