BeyoğluBurger

Beyoğlu’nda Hamburger Nerede Yenir? Mano Burger, Asmalımescit – İstanbul

Çiçeği burnunda bir dükkan Mano Burger. Açıldığında hayırlı olsuna ilk gidenlerdendim. Gittim, yedim çok beğendim ve yazacağım dedim. İkinci gidişimde süper fotoğraf çeken arkadaşımla beraber resimde gördüğünüz burgerlerden midemize indirdik. Çok da memnun kaldık. Beyoğlu’nda gerçekten büyük bir eksiklikti bu ve giderilmiş oldu. Mc’di, King’di nereye kadar ama değil mi?

Sonra tüneldeki bu dükkanın sahibi Mano’dan baktı hamburger işi iyi prim yapıyor. Yanına da sonrasında Dükkan Burger açılmış. Fırsat bu fursat Mano’yu oradan gönderdi ve şimdilerde kendisi Mano’nun ilk yerinde bir hamburgerci açtı. Daha önce müzik işindeydi abi. Mano da Asmalımescit’teki yeni yerine taşındı. Artık Beyoğlu’nda Mano’yu Asmalımescit’te deneyimleyebilirsiniz.

Mano Burger, Asmalımescit
Mano Burger, Asmalımescit

Mano Burger’in spesiyalitesi tamamen burger varyasyonlarından oluşmakta. Aslında belki dikkatinizi çekiyordur. Son zamanlarda bir burger restoran açılış trendidir almış başını gidiyor. Özellikle Bağdat Caddesi üzerinde neredeyse 3-4 tane yeni burgerci açıldı. Bunlardan bir tanesi gerçekten çok başarılı, ona da sonraki yazılarımda değineceğim. Neyse bu modern konsept burgercilerde farklı ve en önemli olan şey aslında McDonalds ya da Burger King’den nihayet değişik bir burger yiyecek olmanız. Bu bile insanı heyecanlandıran en temel dürtü. Genel olarak bu burgercilerde hamburger eti olarak 140gr ve 200 gr arasından tercihinizi yapıyorsunuz geri kalan teferruat garnitür ve peynir seçimleri oluyor. Beni tanıyanlar bilir her zaman tercihimi en büyük olandan yana kullanırım. Burgerinizi hemen önünüzdeki tezgahta hazırlıyor ve özel ekmeğin içindeki her şey düşmesin (ayrıca sandviç dağılmasın diye ) sağlam bir kazık kürdan ile üstten alta tepiştiriyorlar.

Ben içinde her şey olan Mano Burger’den denedim ve çok memnun kaldım. Ayrıca burada farklı olan bir diğer şey de yiyeceklerin sunum şekli. Daha öncesinde yüzlerce kez mayonez ve ketçap ile yağlanmış ve yıkanmış vıcık vıcık plastik tabakların üzerinde yemiyorsunuz bir kere. Ahşap masa üzerine açılan yağlı servis kağıdı üzerinde patates, burger ve soslarınızı dans ettiriyorsunuz. Ayrıca ödeyeceğiniz ücret de bir Mc ya da King XXL Menü ederi kadar. Üstelik adam gibi ve harbi harbi et yiyorsunuz. Yeşillikler taptaze. Cheddar etle beraber eritilmiş, damlıyor. Ekmek taptaze sadece Mano’ya özel. Lezzet süper.

E, daha ne olsun?

Afiyet olsun!

Mano Burger yeni yeri Asmalımescit sokakta

Mano Burger (Beyoğlu)

Asmalımescit Mah. Asmalımescit Sok. No:7 Beyoğlu – İstanbul
Tel: 0212 2927542

Google-Map-IconAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

6 thoughts on “Beyoğlu’nda Hamburger Nerede Yenir? Mano Burger, Asmalımescit – İstanbul

 • Anonymous

  Mano Burger gerçekten harika hamburger yapıyor.Kendi adlarını verdiği mano burgeri herkese tavsiye ediyorum.Ayrıca fiyatları gerçekten ekonomik..

  Yanıtla
 • coskun

  Mono Burger bence coook basarili. Cok guzel bir konsept, design harika, hamburgerler lezzetli. Cok iyi bir fikir ve iyi uygulayan bir ekip. Biz musteriler ise tamamen mutlu..

  10 numara

  Yanıtla
 • Anonymous

  fiyatları manonu tek köftelisi 7.75 çift 10.75 üç köftelisi 12.75 çok mükemmle birşey

  Yanıtla
 • Murat Deniz TEMEL

  mutlaka gidiyorum bugun

  Yanıtla
 • emir yiğit

  ceketinizi asacak yer bulamıyorsunuz çok garip bence

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir