Gurme HaberGURME NOTLARI

Bu da Oldu: Roma İtalya’da Pizza Otomatı

Pizza Otomatı Pizza’nın Başkenti Roma’da Tutacak mı?

İtalya’nın başkenti Roma’da ilk kez pizza otomatı şehrin göbeğine kondu. İsmi “Pizza Mr.Go” olan otomat, tercihinize göre, malzemeleri ve hamuru hazırlıyor, pizzanızı gözünüzün önünde 3 dakika içerisinde el değmeden pişirip sunuyor. Tam pandemi dönemi için uygun bir icat. Daha önce İtalya’nın başka şehirlerinde de denenen otomat ilk kez Roma’da hizmet vermeye başladı.

Makine kendi hamurunu kendi açıyor, malzemeleri eklemeyi v.b. bütün işlemi otomatik olarak yapıyor. Fiyatlar malzeme tercihine göre 4,50 ile 6 Euro arasında değişiyor.

Pizza otomatına Romalıların tepkisi ise farklı farklı ama pek de ısınmış görünmüyorlar. Kimi “çok aceleniz var ise kabul edilebilir” derken, “bir restoranınkine göre ebadı çok daha küçük ve daha az malzemeli” olduğunu söylüyor. Ayrıca “Tamam. Bu bir yemek ama kesinlikle pizza değil” diyenlerin sayısı da çok.

İşin enteresan tarafı pizza otomatının hemen yanında, gerçek odun ateşinde fırına sahip bir pizza restoranının olması.

Pandemi ile bu tip yemek otomatlarının sayısının artacağına hiç şüphe yok. Ancak pizza muhafazakarlarının bu konuda karşı çıkacağı da kaçınılmaz. Bakalım zaman neler gösterecek…

Muhtemelen dilim pizzacıların yaygınlaşması ile bu tip pizza otomatları pek yakında Türkiye’de de görmeye başlayabiliriz.

Youtube’da BİM’den yaptığımız özel dokunuşlu “Pizza Menüsü“ne göz atmayı ve kanalımıza abone olmayı unutmayın.

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir