Gurme Haber

Burger King Japonya’nın Siyah Burgerlerini Gördünüz Mü?

Böyle tuhaflıklar da ancak Japonlardan beklenir.  Japonya Burger King siyah teması ile iki yeni burgeri menüsüne eklemiş. Hal böyle olunca da ortaya iki tane kömür karası hamburger ortaya çıkmış.  Bu burgerlerin isimleri Japonca “Kuro“, yani “Siyah” anlamına geliyor. Birine İnci (Pearl), ötekisine de Elmas (Dioamond) ismi verilmiş.

Siyah eritme peynir, siyah soğan/sarımsak sosu ve siyah hamburger ekmeği ile her iki burger gerçekten de kelimenin tam anlamıyla “Tuhaf” ve “Sıradışı” Korkmayın! Burgerlere siyah rengi veren şey ise tamamen organik: Mürekkep Balığı.

Kuro Diamond ve Kuro Pearl arasındaki fark ise; Kuro Diamond’ın içerisinde domates, yeşillik, mayonez bulunurken, Kuro Diamond’da bu ekstraların olmaması.

Japonya’ya giderseniz bilginiz olsun. Kuro Diamond’un fiyatı $6,45, Kurp Pearl’in fiyatı $4,49.  Japonya’da gören, deneyen ya da fotoğraflayan olursa bizimle iletişime geçsin lütfen.

Bakalım Burger King Türkiye bu kadar marjinal bir ürün geliştirebilecek mi?

*Aşağıda Kuro yiyen kişiler tarafından çekilmiş fotoğraflardan oluşan galerimizi bulabilirsiniz.

Picture 8 of 8Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir