Gurme HaberGURME NOTLARI

Cağ Kebabı Aşkı Erzurum TCDD Deposunun Yanmasına Neden Oldu

 Edinilen bilgiye göre Erzurum’da bulunan Devlet Demiryolları deposunda önceki günlerde bir yangın çıktı. Yangını söndürmeye giden itfaiye ekipleri 3 saat süren bir çalışmanın ardından yangını güçlükle söndürebildi. Sönen yangının ardından yapılan araştırmada farkedildi ki yangına TCDD çalışanlarının cağ kebabı sevdası neden olmuş.

Gün geçmiyor ki güzel ülkemizde trajikomik bir hadise yaşanmasın. Erzurum Yakutiye’ye bağlı Şükrü Paşa semtinde bulunan Devlet Demiryolları’na ait atölye ve depoların olduğu bölgede yangın çıktığına dair ihbar alan itfaiye  ekipleri bölgeye gidip yangına müdahalede bulundu. İçeride bulunan kimyasal malzemeler ve araçlar sebebiyle itfaiye ekipleri zaman zaman zor anlar yaşadı. 3 saat süren söndürme işleminin ardından yangına sebep olan durum ise herkesi şaşırttı.

Yangın sonrası yapılan incelemede anlaşıldı ki TCDD çalışanları cağ kebabı yapmak üzere depoda koyun kesti ve ateş yaktı. Yakılan ateşin sıçraması sonucu alev alan depo önce çalışanlar tarafından söndürülmeye çalışıldı ancak durum kontrolden çıkınca itfaiyeye haber verildi.

Polis ekiplerince olay yerinde inceleme yapılırken yangınla ilgili gerekli soruşturma başlatıldı.  

Anlaşılan o ki cağ kebabı cağ kebabı olalı böyle ateşli sevda görmedi. Yine de siz siz olun cağ kebabını işin uzmanlarına bırakın.

“Cağ kebabı nedir?” diye merak ediyorsanız buradan öğrenebilirsiniz.

Erzurum’da cağ kebabı aşkınız depreşirse yangın çıkarmadan burada da yiyebilirsiniz.

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir