Gurme HaberGURME NOTLARI

Cahiller İşkembeyi Nasıl Temizler?

Soner Yalçın‘ın “Kara Kutu” isimli ilaç sektörünü ve “modern tıp” anlayışını masaya yatırdığı kitabı yayınlandıktan sonra ilaçların bilmediğimiz yönleri ile karşı karşıya geldik. Artık ilaç lobisinin oyunu mudur, nedir bilinmez ama Youtube’a yüklenmiş ve en çok kullanılan üç ayrı ağrı kesici hap ile yapılan işkembe temizleme videosu oldukça şaşırtıcı ve değişik!

Köyde bir kadının üç farklı ağrı kesiciyi sıcak suya atıp üstüne de kirli işkembeyi koyarak yaptığı temizliğin akla mantığa yatan hiçbir tarafı yok. Ancak esas soru; bu köylü kadının nasıl böyle bir temizlik yöntemi düşünebildiği…

Dahası fısıltı gazetesinin başının kim olduğu.

İzleyin…

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir