İstanbulNetworkÜsküdar

Çengel Künefe, Çengelköy, İstanbul

Bazı mekanlar isimleri ile sizi yanıltabiliyor. “Çengel Baklava ve Künefe” ismini görünce mekanda sadece baklava ve künefe olduğunu düşünebilirsiniz ama Çengel Baklava’nın sahibi Mehmet Şerif Niziplioğlu tam bir Gaziantepli. 

Hal böyle olunca hafta içi sabahları 09:00-14:00, hafta sonu ise 10:00-15:00 arası giderseniz mekanda serpme “Gaziantep Kahvaltısı” bulabiliyorsunuz.

Mesela zeytin piyazı, Gaziantep salçası ile yapılan kahvaltılık sos, Gaziantep peyniri ve katmer bunlardan sadece bazıları… 

Bu serpme kahvaltı menüsünde salam sosis gibi şarküteri ürünlerine yer yok. Menemenleri de Şerif Bey’in tarifi ile biraz farklı ve az biraz da sırlı. Artık giderseniz ve menemenini beğenirseniz siz kendisine işin sırrını sorarsınız.

Şerif Bey Gaziantep yöresel kahvaltısı vermeden önce İstanbul’daki kahvaltıcıları geziyor ve notlarını alıyor. “Gezdiğim mekanların ya manzarası güzeldi lezzeti yoktu, ya da lezzeti vardı, manzarası yoktu” diyor. İşte bu Gaziantep Kahvaltısı da tüm bu etütlerin sonucu olarak ortaya çıkıyor.

Çengelköy’e gidecek olursanız park yeri bulamayız diye sıkılmayın, mekanın az ilerisinde 700 araçlık İspark otoparkı var. 

Üstüne güzel bir künefe de tatlı olarak iyi gider…

Afiyet olsun.

Çengel Baklava Künefe
Adres:
Çengelköy, Çengelköy Cd. No.: 35/B, 34680 Üsküdar/İstanbul
Tel: +902163212727

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
Künefe Nedir
İstanbul’da Yöresel Kahvaltı Mekanları
Saygın Ustalar Şaklabana Dönüştürüldü

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Çengel Künefe, Çengelköy, İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir