Bunları BilelimGURME NOTLARI

Çok Basit Ama Çok Etkili: Domatesli Sarımsaklı Kızarmış Ekmek

Pan Con Tomate Nasıl Yapılır?

İspanyolların ekmek üstü lezzetlerini bilmeyen yoktur diye tahmin ediyoruz. “Tapas” isim verdikleri bu minik ama yüksek lezzet öğeleri içeren atıştırmalıkların karşılığına her ne kadar Türkiye’de “Meze” desek de maalesef aynı kavramı karşılamıyor. İşte bu ekmek üstü lezzetlerden bir tanesi var ki İspanya’da çok meşhur: Domatesli sarımsaklı kızarmış ekmek. Nam-ı diğer Pan Con Tomate. Aynı zamanda İspanya’da bu domatesli ekmek geleneksel bir yemek. Hazırlaması çok kolay olan bu lezzet için malzemeleriniz ne kadar iyi olursa, yarattığı etki de o kadar büyük olacaktır.

Hazırsanız malzemeleri sayıyoruz. Kızarmış Ekmek (Biz aşağıda göreceğiniz videoda Afyonun patatesli ekmeğini kullandık.) domates, zeytinyağı, sarımsak ve tuz. Normal tarifi bu şekilde ama biz bir de ayrıca üstüne kekik serptik. Bu basit ama son derece etkili ekmek üstü lezzeti yediğiniz zaman iştahınız ikiye katlanacak, dilinizdeki lezzet reseptörleri alarm verecek.

Bizden söylemesi…

Aşağıda Instagram hesabımızda paylaştığımız Pan Con Tomate (Domatesli Ekmek) hazırlanış “Reel” videosunu görebilirsiniz. Birbirinden lezzetli yemek videoları için Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın!

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir