Ana Sayfa İstanbul Ataşehir Dayı Kürek Lahmacun İstanbul’da Büyüyor!

Dayı Kürek Lahmacun İstanbul’da Büyüyor!

2247
0
Paylaş
dayi_kurek_lahmacun

Sloganları “Lezzet Dayı’ya Çeker!”. Eh, dayı da anne yarısıdır derler. Bu nüktedan sloganı görünce Dayı Kürek Lahmacun’un Watergarden’ın hemen yanındaki yeni şubesini ziyaret etmeden olmazdı. Biz de soluğu şehrin yeni zincir lahmacuncusunda aldık. Sohbet sohbeti açınca “Dayı” ile ilgili vizyonumuz da gelişti tabii.

Erzurum’dan yola çıkan ve kısa sürede Samsun, Trabzon, Bursa, Ankara’da birer ikişer şubelerini açan Dayı Kürek Lahmacun, İstanbul’da, yeni şubeler açmaya hazırlanıyor. Ispartakule, Kurtköy, Ataşehir, Şerifali, Kadıköy’den sonra yakın zamanda Acıbadem Şubesi’nin de hizmete açılacağının bilgisini aldık.

dayi_kurak_lahmacun_cig_kofte

Ataşehir Şubesi’ni ziyaret ettiğimiz mekanda başrolde ince hamuruyla elbette lahmacun var. Yerken dengeli baharatı ve kıymasıyla keyif veren, sonrasında mideyi rahatsız etmeyen bir lahmacun sunuyorlar.

İç harcının Erzurum’da hazırlanıp, şubelere servis edildiğini öğrendik. Tüm şubeler için aynı standardizasyon sağlanmış durumda. Lahmacunun yanında servis edilen bol ve taze yeşillikler göz dolduruyor. Menüde lahmacunun dışında, kavurmalı-kaşarlı pide ve iddialı bir çiğ köfte bulunuyor. Özellikle çiğ köfte için yolunuzu buraya düşürebilirsiniz. Menüde ayrıca tatlı olarak, Erzurum’un geleneksel kadayıf dolması (Tıpkı Erzurum’daki gibi ılık sunuluyor) ve künefe bulunuyor.

Lahmacun gibi milletimizin vazgeçemediği bir lezzeti kurumsal bir yapıya oturtmayı başaran girişimcilerden, İstanbul’daki şube sayısının artacağının bilgisini de aldık.

Adres: Barbaros Mahallesi, Şebboy Sokak, Varyap Meridian G1 Blok, No:2, Ataşehir – İstanbul
Tel: 02165049170

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here