Restoran Hakkında

Mezzini_acibadem
0 0 Reviews

Mezzini, Acıbadem, Üsküdar

meze, mezeci, tapas, zeytinyağlı, yöresel

Mezzini, 2022’nin Nisan ayında Acıbadem’de açılan ve açıldığı günden beri İstanbul Anadolu yakasında popülerliği giderek artan Acıbadem mezecisi. Müşterilerden gelen yorumlar ve artan ilgi de Mezzini’nin mezecilerin piri olduğunu bize kanıtlar nitelikte.

Bu başarının ardında tabii ki Mezzini’nin kurucusu Medine Kaya’nın işinin uzmanı bir meze şefi olması yatıyor. Mezzini’yi açmadan önce Michelin alan Seraf Restaurant’ta da meze şefliği yapmış olan Medine Hanım, meze seven müşterileri için her gün günlük ve taze meze üretmeye önem veriyor. Kalite, hijyen ve organik tarım dikkat ettiği en önemli şeylerden. En iyi mezenin en kaliteli üründen geçtiğini düşünen Medine Hanım, ürünlerinin hepsini kendi çiftliğinde üretiyor.

Mezzini’nin mekan dekorasyonunda minimalist bir sadelik ve doğallık ön planda. Nezih, ferah, aydınlık bir mekan. Günde 20’ye yakın meze çeşidi müşterilerinin beğenisine çıkıyor. Hepsi de çiftlikte üretilen ürünlerden el emeği ile hazırlanıyor. Hazırlanır hazırlanmaz da mekanda yerlerini alan mezelerin renkleri ve yaydığı rayiha ise tabiri caizse ortamı şenlendiriyor.

Mezzini’de mezenin yanı sıra turşu, ev yapımı salça, çeşitli soslar, reçel, çorba, el yapımı çikolata, ev tarhanası, nar ekşisi, zeytinyağı, reyhan şerbeti gibi kendi ürettikleri farklı lezzetler de yer alıyor. Ayrıca Mezzini, kaliteli şarküteri ürünlerinden oluşan seçkin bir yelpazeyi de müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Mezzini’nin tüm ürünleri ayrı bir lezzet deneyimi ancak yine de biz mezeleri arasında en çok asma yaprağında bademli enginar dolması, mercimek köftesi, zeytinyağlı nar ekşili kurutulmuş domates, zeytinyağlı soğan dolması, zeytinyağlı sarma, humus, haydari, kısır, fava ve içli köfteyi beğendik. Size de tavsiye ederiz.

Gidenlere şimdiden afiyet olsun.

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Acıbadem, Acıbadem Cd. No:200/A, 34660 Üsküdar/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34660
Sosyal Medya Hesapları

Mezzini, Acıbadem, Üsküdar 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *