Restoran Hakkında

1.Misina-balik

Misina, Caddebostan, Kadıköy

Balık Restoranı, Kars Kazı, Kalkan Balığı, Lüfer, Deniz Ürünleri Restoranı,

Misina, Göztepe 60. Yıl Parkı’nın yanında yer alan İstanbul Anadolu Yakası’nın en iyi balık ve deniz ürünleri restoranı. Misina Restaurant’ın işletmecisi, Executive Şef Suat Yılmaz’ın bu başarıda rolü büyük. Çok küçük yaşlarda Ege Mutfağı ile tanışan Suat Yılmaz, sürekli kendini geliştirerek bugünlere gelen ve meslekte 35 yıllık bilgi ve deneyime sahip olan uzman bir şef.

2005 yılında ilk balık restoranını Fenerbahçe’de açan ancak kentsel dönüşüm nedeniyle kapatmak zorunda kalan Suat Şef, 2015’te Caddebostan’daki restoranını açarak balık severlere hizmet vermeye devam ediyor.

Misina, klasik bir balık restoranının çok daha ötesinde ve segment olarak diğerlerinden oldukça üstte kalan bir restoran. Mekan oldukça geniş ve ferah. Ege ve Akdeniz esintili tarza sahip olan mekanda dekoratif seçilen her obje ortama hoş bir ambiyans katmış. Yaratılmış olan modern balıkçı barınağı konsepti sizi hemen etkisi altına alıyor.

Misina’yı diğerlerinden ayıran bir başka özellik de açık mutfak konseptine sahip olması. Balıkların ayıklanıp pişirilmesine dek olan her aşamayı bizzat görebiliyorsunuz. Balıkları ve mezeleri sergiledikleri vitrinlerin yanı sıra harika bir şarap kavı da mevcut.

Misina’nın menüsü ağırlıklı olarak Girit, Ayvalık, Cunda ve Rum mutfağının en iyi lezzetlerinden oluşuyor. Meze ağırlıklı olan Misina, günde yaklaşık 80-100 çeşit meze çıkarıyor. Katkı maddesi ve konserve ürün kullanmıyor. Her şey günlük ve taze olarak hazırlanıyor. Kaliteli ürüne verdikleri önemden dolayı dondurulmuş ürün de kullanmayan Misina, sadece mevsim ürünlerini tercih ediyor.

Misina’ya özel bir lezzet olan kalkan balığı ise gerçekten herkesin deneyimlemesi gereken çok aşkın bir lezzet. Kalkan balığı Misina’da şimdiye kadar bildiğimiz unla kızartma yönteminden çok farklı bir yöntemle pişiriliyor. Önce ızgara da pişirilen kalkan, sonrasında Big Green Egg denen bir mangalda fırınlar gibi yüksek ısıda pişirmeye devam ediyor. Ortaya çıkan sonuç ise oldukça büyüleyici. Bu anlamda Misina, İstanbul’da en iyi kalkan balığı yenebilecek yerlerin en başında yer alıyor.

Misina’nın farklı ve iddialı olan bir başka lezzeti ise Kars kazı. İlk duyulduğunda balık restoranı olmasından dolayı kulağa garip gelse de Kars kazının güzel bir amaca hizmet eden hikayesi var. Suat Şef, Karslı olduğundan hem Kars’a ait bu lezzetin hakettiği değeri bulması hem de Kars’ta kaz üreten kadınlara iş gücü yaratıp onları kalkındırması için her kış Misina’da Kars kazından oluşturduğu özel bir menüyü müşterilerine servis ediyor.

Yine kabuklu deniz ürünlerinden yengeç ve istiridye de Misina’nın denenmesi gereken öne çıkan lezzetlerinden.

Mekanın önündeki cadde üzerinde yeterli park yeri bulunabiliyor. İsteyen Misina’nın vale hizmetinden de yararlanabilmekte.

Ödüller;

Video

Lokasyon

İletişim Bilgileri

Adres
Caddebostan Mh. Prof. Dr. Hulusi Behçet Cd. No:10, 34730 Caddebostan/Kadıköy/İstanbul
Telefon
Posta Kodu
34730
Sosyal Medya Hesapları

Misina, Caddebostan, Kadıköy 0 reviews

Write Your Review

There are no reviews yet.

Write Your Review

Your email address will not be published. Required fields are marked *