KatarŞiş Kebap

Doha’da En Ucuz Kebap Nerede Yenir? Shujaa Restaurant, Souq Waqif, Katar

Efendim bazıları için Doha’da hayatta kalmak önemli bir mevzu olabilir. O vakit yaklaşın. Çünkü rabbimize şükürler olsun; sekiz yıldır içgüdülerimiz bizi her zaman yeme-içme hususunda yanıltımıyor. Size şiş kebabın tanesinin 3 Katar Riyali olduğu bir restorandan bahsetmek isterim size; Shujaa Restaurant. Öyle böyle değil. Git, ye, dua et, sev, repeat!

Shujaa aslında bir İran restoranı. Yeri Souq Waqif (Vakıf Çarşısı) içerisineki mefruşatçılar çarşısı ile evcil hayvanlar çarşısı arasında bir yerlerde. (Adresi en aşağıya yazıyoruz.) Salaş mı? Evet, salaş. Ucuz mu? Evet, çok ucuz. Lezzetli mi? Kömür ateşinde ızgara çalışmalardan keyif alıyorsanız, elbette lezzetli. Hem ortam size oldukça lokal bir deneyim de sunuyor. E, daha ne olsun?

Zaten İranlılar bu kebap işinde (skewers diyorlar) Doha’da almış yürümüşler. Daha önce yazdığımız yine Doha’da 1937 yılında kurulmuş olduğunu iddia eden meşhur İran’lı kebapçı Kebab Al Tayeb ekolünden gelmeler. Lakin burası Kebab Al Tayeb’den bir tık daha ucuz.

Doha'da en ucuz kebap nerede yenir?

Şişlerden böyle kocaman porsiyonlar beklemeyin. Tavuk (Shish Tawooq), köfte (Kufte) ve koyun şiş (Tekka) olmak üzere üç çeşit kebabı var. Köfte tek parça şişte, diğerleri ise dörder parça olarak geliyor. Dediğimi gibi her bir şiş 3 QAR. Evet, et şiş mönümüz bu kadar.

Bunların dışında yoğurt, humus, hıyarlı yoğurt (bizde cacık olur kendisi), sarımsaklı yoğurt, tahin gibi atıştırmalık dedikleri mezeleri de var. Yalnız bu bahsettiğimiz mezeler şişlerin tanesinden daha pahalı, bilginize. Biz Türk olduğumuz için, her zamanki gibi ortaya karışık “Into the middle” istedik. Böylece önümüze altı tane şiş geldi. Ne etti? 18 QAR. Yani dört kişi bu “Into the middle” şişlerle rahatlıkla doyar demek istiyoruz.

[wdi_feed id=”1″]

Şimdi diyeceksiniz ki; “Biz doymayız!” O zaman size katık lazım. Yanda bir fırıncı (Famous Backery) var ki; eğer açık bulursanız sakın ola affetmeyin. Her ne kadar Shujaa size yediklerinizin yanına “naan – ekmek” verse de (ki o da yandaki fırıncıdan alıyor) oradan ekstra taze ekmek alın. Hem de istediğiniz çeşitten söylemiş olursunuz.

Evet, sevgili arkadaşlar. Çok şükür bugün de hayatta kaldık.

Dediğimiz gibi yiyin, dua edin (arada bize de edin), sevin ve şimdi Doha’daki alışveriş merkezlerini gezebilirsiniz.

Repeat! Vesselam.

Katar'daki en ucuz restoran: Shujaa

Shujaa Restaurant
Souq Waqif, (Daha önce yazdığımız Bander Aden Restaurant’a çok yakın!)
Tel: –
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Doha’da En Ucuz Kebap Nerede Yenir? Shujaa Restaurant, Souq Waqif, Katar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir