Gurme Haber

Döner ve Kebap Dışında Türk Yemeklerinin Dünyada Esamesi Okunmuyor!

Viyana’nın zaten toplasan üç tane yemeği var: Şinitzel, Sachertorte ve Tafelspitz.

Bunlarla da marka olmuşlar…

Şimdi diyeceksiniz ki canım şu ŞİNİTZELİ yapmakta ne var? Neyini abartıyorsun, alt tarafı eti dövüp una bulayıp kızgın yağda kızartıp çıkarıyorlar… Bizim ülkemizde daha ne yemekler var, oho hooooo…

Doğru!

Bizde daha ne yemekler var, var olmasına da senin yemeğini dünyada bilen yok! Senin yemeğinin dünyada kebap ve döner dışında esamesi okunmuyor.

Ama yağda kızaran tırt şinitzeli sor bak dünyada, bilenin ne kadar çok olduğunu görüp şaşıracaksın.

İşin sırrı da bu zaten. Adam üç yemeği ile dünya arenasında gastronomide at koşturuyor, sen de rekabetten, onun bunun yaptığı yemeği tü kakalamaktan, tabağındaki yemeği yemek yerine birbirini yemekten bir şinitzel kadar yemeğini dünyaya tanıtamıyorsun.

Bu yüzden yaptığın her şey de dünya arenasında basit, sakil ve aciz kalıyor.

Umarım, mutfağımızı artık birbirimize anlatmaktan, o ustanın yaptığı işe, bunun çıkardığı lahmacunu yermekten bir an evvel uzaklaşır ve tüm dünyaya güzel yemeklerimizi izah eder, anlatabilir hale geliriz.

Türkiye 🇹🇷 bu konuda (gastronomi) çok zengin bir ülke.

View this post on Instagram

VİYANA’NIN MİLLİ YEMEĞİ ŞİNİTZEL NASIL HAZIRLANIYOR? 😎Zaten toplasan üç tane yemekleri var: Şinitzel, Sacher ve Tafelspitz . Bunlarla da marka olmuşlar . Şimdi diyeceksiniz ki canım şu ŞİNİTZELİ yapmakta ne var? Neyini abartıyorsun, alt tarafı eti dövüp una bulayıp kızgın yağda kızartıp çıkarıyorlar… Bizde daha ne yemekler var, oho ohooooo . Doğru! Bizde daha ne yemekler var, var olmasına da senin yemeğini dünyada bilen yok, senin yemeğinin dünyada kebap ve döner dışında esamesi okunmuyor . Ama yağda kızaran tırt şinitzeli sor bak dünyada, bilenin ne kadar çok olduğunu görüp şaşıracaksın . İşin sırrı da bu zaten ☺️Adam üç yemeği ile dünya arenasında gastronomide at koşturuyor, sen de rekabetten, onun bunun yaptığı yemeğe bok atmaktan, tabağındaki yemeği yemek yerine birbirini yemekten bir şinitzel kadar yemeğini dünyaya tanıtamıyorsun . Yaptığın her şey de dünya arenasında basit, sakil ve aciz kalıyor . Umarım 🤞🏼 mutfağımızı artık birbirimize anlatmaktan, o ustanın yaptığı işe, bunun çıkardığı lahmacuna bok atmaktan bir an evvel uzaklaşır ve tüm dünyaya güzel yemeklerimizi izah eder, anlatabilir hale geliriz . Türkiye 🇹🇷 bu konuda çok zengin bir ülke . #şinitzel #viyana #schnitzel #schnitzels #harbiyedik #harbiyiyoruz #foodporn #gourmetfood #viyanayemekleri #harbiviyana #delish #deliciousfood #şinitzeltarifi #yemekdeyemek #yemekyemek #yemekneredeyenir

A post shared by © Harbiyiyorum.com 👉🏼 Yemek (@harbiyiyorum) on

Salih Seçkin Sevinç Harbi Yiyorum Instagram hesabında açtı ağzını yumdu gözünü!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir