Gurme Haber

Dünya’da En İyi Sansür Nerede Yenir? Türkiye, Dünya, Güneş Sistemi 3. Gezegen

Evet dostlar. Bekledim, bekledim. Şakadır dedim. Geçer dedim. Açıkçası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne yakıştıramadım.

Yukarıdaki görsel Penguen dergisinin Youtube yasaklandığında 2008 yılında yapmış olduğu kapak. O zaman ütopik olan bir espriye bakar mısınız, gerçek oldu.

Ne denilir ? Ne yapılır? Söylenen söylendi. Yazılanlar yazıldı. Kaan Sezyum bu hafta köşesinde”Hem trene, hem internete bakan.” dedi Binali Yıldırım için. Bakan da “İnternet Habercileri Buluşmasında” – “Bu ülkeyi Google mı yönetecek?” dedi. Kaan Sezyum’a buradan sevgiler, selamlar.

-Eylem Planı 1-

Binali Yıldırım’ın sayfasına girin. (http://www.binaliyildirim.com.tr/ )Oradan İletişim kısmında kendisine sevgi dolu mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Ne kadar yerine ulaşır bilmiyorum, çünkü sayfasının altında kendisine yazılmış yüceltici ve sadece iyi yorumları görünce işin ne kadar tek taraflı olduğunu anlıyorsunuz. Hiç mi bu adamı eleştiren yok canım? Bu da “Bakan”ın iletişimden ne anladığını gayet iyi gösteriyor.

Sonra Başbakanlık sitesine girin. http://www.basbakanlik.gov.tr/ oradan da iletişimden isterseniz telefon açın ya da [email protected] e-mail adresine söylemek istediklerinizi yazın. Ben yazdım. Birde arayacağım bugün.

– Eylem Planı 2 –

Friendfeed’de şu başlığı takip edin.

http://friendfeed.com/netdas/0d39f470/google-hizmetlerine-konulan-sansur-hakknda

Facebook’ta buraya yakın olun.

http://www.facebook.com/pages/Googlea-Erisimin-Engellenmesini-Protesto-Ediyoruz/119193148122040

Buraya da yakın durun.

http://www.sansuresansur.org/

Sesinizi çıkarın. Oturmayın.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Dünya’da En İyi Sansür Nerede Yenir? Türkiye, Dünya, Güneş Sistemi 3. Gezegen

  • Küçük Gurme

    Harbi yiyorumdan, harbi bir yaklaşım. Çok tebrik ederim.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir