BoluEn İyiler

Düzce’de Nerede Ne Yenir? – 2018

Düzce’de Nerede Ne Yenir?

Düzce. Ankara’ya giderken sadece yanından geçtiğimiz küçük ama dopdolu bir şehir. Bu sefer bizzat içinde keşfe çıktık. 3 tam gün boyunca gördüğümüz doğal güzelliklere bir de nefis lezzetler eklendi, çok keyifli bir hafta sonu yaşandı. Biz bu kadar rafine lezzetleri ve ona sahne olan doğal güzelliği bir arada bulunca çok mutlu olduk. Yurdumuzun her köşesi ayrı güzel, ayrı hazine…

Düzce de bu gizli kalmış hazinelerden biri. Şelaleleri, ormanları, balığı, tatlısı, yoğurdu, kaymağı… Keşfedilecek çok şey var Düzce’de, biz bu 3 günlük kısa zaman diliminde damağımızdan süzülenleri listeledik, siz keyifle okuyun. İstanbul’dan kaçış için yeni bir rota da açmış olduk, nazik davetiyle buna vesile olan sevgili Düzce Belediyesi‘ne de teşekkürlerimizi sunmuş olalım.

1-BiBi’nin Yeri

Doğayla iç içe olan Bibi’nin Yeri sakinliğiyle sizi huzurla dolduracak. Tertemiz havasında güne taze bir çay, mükellef bir kahvaltı ile başlamak tüm dertlerinizi bir köşeye bırakacak. Kahvaltısı da üç beş çeşitten değil, kızartmasından ezmesine kadar bir çok lezzetten oluşuyor.

Adres: 81800 Hamamüstü Köyü/Gölyaka/Düzce, Türkiye – Telefon: +90 380 713 34 29

2-Taç Tarım Ürünleri Çiftliği

Kahvaltı için bir başka seçenek de bu tatlı çiftlik. Hepsi kendi üretimleri. Katkısız, tamamen doğal ürünlerin kokusu bile farklı oluyor. Hali hazırda belli şehirlerdeki şubelerinde doğal ürünlerini satarlarken, üretim yerinde bu lezzetleri tatmak bambaşka bir deneyim. Biz kahvaltımızı ettik diyorsanız, akşam yemeği olarak ızgara etlerini denemeden geçmeyiniz.

Adres: No:158, Gölormanı Köyü Yolu, 81100 Gölormanı Köyü/Düzce Merkez/Düzce, Türkiye – Telefon: +90 380 532 40 41

3- Kaplanoğlu Alabalık

Alabalıkları bu kadar lezzetliyken başka bir ana yemekten bahsedersek olmaz. Alabalık yanında kaşarlı mantarlarının tadına bakmadan masadan kalkmamanızı tavsiye ediyoruz.

Adres: 81100 Aydınpınar Köyü/Düzce Merkez/Düzce, Türkiye – Telefon: +90 380 531 34 99

4- Nehir Evi Rafting

Melen Çayı’nda rafting yapmak tüm sinir stresinizi atacaktır. Özellikle kalabalık şehirlerden kaçıp gelenler için konaklama imkanı da olan bu mekan rafting sonrası lezzetli gözlemeleriyle midenize ziyafet yaşatacak. Yanına da mis gibi bir yayık ayran

Adres: Merkez Mahallesi, Düzce, 81100 Cumayeri/Düzce, Türkiye – Telefon: +90 539 332 62 10
,5- Akçakoca Hamsi Restoran

Siz balıklarınızı yerken aklınızdan “Hamsi koydum tavaya da başladı oynamaya.” türküsü geçebilir. Hamsinin yanı sıra mezgit konusunda da oldukça başarılı bu restoran. İyi bir balık restoranı bulmanın zor olduğu bu günlerde, lezzetli balığa olan hasretinizi kesinlikle giderecektir.

Adres: Akçakoca Hamsi Restaurant Yalı Mh. Plaj Sk. No:2 (Akçakoca) 81650 Akçakoca / Türkiye – Telefon: +90 380 611 88 66

6- Gizli Bahçem & İkbal Sofrası – Sündüzün Yeri

Melengüççeği tatlısı Akçakoca’nın meşhur bir tatlısı. Bu tatlının ne olduğunu size bir yazımızda detaylıca açıklayacağız. Düzce’ye uğradığınızda kesinlikle İkbal Sofrası’na uğramalı ve bu tatlıyı tatmalısınız. Ayrıca enfes pancar böreği yaptıklarını da belirtmek isteriz.

Adres: Yukarı Mahalle Yöresel Pazar Goren Caddesi Yukari Mahalle 81650 – Akçakoca – Telefon: 0543903990
7- Hanzade Baklava

Bu kadar yemeğin üstüne bir baklava yemezsek olmaz diyerek Düzce’de en iyi baklava yiyebileceğiniz mekanda  baklavalarımızı tattık. Ağızda çıtırdayan ve buram buram fıstık dolu bu baklavaların yanına da bir de taze çayınızı yudumladınız mı insanda ne dert kalır ne tasa.

Adres: Kültür Mahallesi, No: Rasim Betir Paşa Blv. No:42, 81600 Düzce Merkez/Düzce, Türkiye – Telefon: +90 384 543 46 46

Şimdiden lezzetli ve eğlenceli bir Düzce tatili diliyoruz… :)
Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir