Gurme Haber

Gerçek Hikaye: Ofise Bir Kez Daha Seni Seçtik Meal Box!

Geçen gün Harbiyiyorum olarak haftalık olağan toplantımızı yaparken saat 14.30 sularında öğle yemeğini atladığımızı fark ettik. (Hem de biz! Düşünün ne kadar yoğun çalışıyoruz.) Allah’tan karnımız zil çalıyor da acıktığımızı anlıyoruz :)

Bahar yorgunluğundan olsa gerek, dışarı çıkıp dönerdi, dürümdü, sosisti yemek yerine toplantı odasına ev yemeği söyleyelim dedik. Hatta ben daha da ileri gidip değişik önerilerde bulundum.

harbiyiyorum-ofis-mealbox-ogle-yemegi

Patronla aramızda şöyle bir diyalog geçti;

-Evlere dağılsak da evimizde mis gibi ev yemeği mi yesek?
-Senin şekerin düştü galiba. Eve gitmesek, ev yemeği buraya gelse mesela?!
-Nasıl olacakmış o?
Meal Box diye bir olay var ev yemeği buraya gelsin. Sen eve gitme. Çalışacağız…

Eee, emir demiri keser!

Bahar hemen Meal Box’ın web sitesine girdi. Ben de dibinde bitiverdim ve yemeklere birlikte bakmaya başladık.

Patron Bahar’a “Benimki her zamankinden olsun dedi.” dedi.

Spesyali neymiş bizimkinin?” derken, tercihinin Fırınlanmış Tereyağlı Mercimek Çorbası, Patates Püre Yatağında Köfte, Zerdeçal Soslu Karışık Sebze, tatlı olarak da Çekoslavak Güneşi dilim olduğunu öğendim. (Evet doğru. Ağzının tadını biliyor.)

mealbox-09

Bahar daha hafif bir menü tercih etti. Fırınlanmış Tereyağlı Mercimek Çorbası, Zerdeçal Soslu Karışık Sebze ve Cacık. Diyetteymiş!

Bense en sonunda kararımı verdim. Domates Soslu İsveç Köfte, Tereyağlı Cevizli Erişte, Zerdeçal Soslu Karışık Sebze ve Çikolatalı Sufle. (Diyette değilim!)

Internet üzerinden verilen yemek siparişlerinden sonra yemek gelene kadar ki süre beni hep daha da acıktırmış ve sabırsızlanmıştır. Öyle ki o dakikalarda ben, ben olmayabilirim.  Ama oldukça hızlı gelen siparişimiz sayesinde asabiyete bağlamadan durumu kurtardım çok şükür.

Daha önce Meal Box‘dan farklı lezzetler denemiştim. Şimdi ise bambaşka bir lezzet denememe rağmen Meal Box yine gönlümde taht kurmayı başardı.

mealbox-yemek

Hele ki o zerdeçal soslu karışık sebze yok mu?! Dikkat ettiyseniz üçümüzün de menüsünde vardı bu lezzet. Her gün yeseniz bıkmamanız gereken bir yiyecek bu. Çünkü oldukça sağlıklı. Zerdeçal çok kuvvetli bir antioksidan. Kanserle savaşıyor.

Tereyağlı cevizli erişte, evde erişte yapmayı tercih etmeyen hatta fazla sevmeyen biri olarak yediğim en lezzetli eriştelerden biriydi diyebilirim. Hatta artık ben bile evde yapmayı düşünüyorum. 

Ayrıca bilenler bilir, sufle denince bende akan sular durur. Hatta dünya durur. Harbiyiyorum ile başlayan maceram bile ilk olarak bir sufle muhabbeti ile başlamıştı  Herkesin Trileçeci olduğu şu günlerde, ben suflenin yerini dolduracak başka bir tatlı göremiyorum hala…

Tekrar çalışmaya başladığımda aklıma eskiden mesailere kaldığım çalışma arkadaşlarım geldi.

Eğer benim daha önce çalıştığım zamanlarda da Meal Box olsaydı, hep beraber mesailerde kesinlikle buradan yerdik. Çünkü mesaide genelde çoğu insan sağlıklı olmayan yiyecekler yemek zorunda kalıyor ve her seferinde yemeğini aynı şeyler yemekten sıkılarak yiyor.

mealbox-yemek-02

Meal box‘ın sevdiğim yönü de aklınıza gelen her şeyin olması. Tavuk, kırmızı et, balık, çorba, salata, makarna, pilav, zeytinyağlı ve daha nicesi… Bugün yine döner ekmek yada hamburger mi yesem diye düşünmek yerine Meal Box‘dan ne seçsem diye düşünmek daha heyecan verici.

Biz hepimiz yemek yemeyi, herkesin ulaşabileceği iyi kalitede lezzetler aramayı ve bulduğumuz bu lezzetleri sizlerle paylaşmayı çok seviyoruz.

Afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir