Gurme HaberGURME NOTLARI

Gıdada Hile ve Taklit Yapan Markalar Açıklandı!

Gıdada Hile ve Taklit Yapan Markalar Açıklandı!

Tarım ve Orman Bakanlığı henüz önceki raporu üzerinden iki ay geçmeden (14.01.2020 tarihli) gıdada hile yapan firmaları ve hangi markaların hileli olduğunu açıklayan bir rapor daha yayınladı.

Sözde din, iman, ahlak ve İslamiyet’ten bahsederken mangalda kül bırakmayan ülkemizin güzide insanları, ticaretlerinde kul hakkını (hadi kul hakkını da geçtim), insanları zehirlemeyi, ölümlerine sebebiyet vermeyi dahi göze alabilecek kadar ikiyüzlü ve kaypak!

İşin üzücü tarafı bu yapılan ahlak dışı işlerin sektörde kanıksanıp birer sektör standartı haline gelmesi ve henüz yönetmeliklerde ciddi yaptırımlarının bile olmaması.

Zaten hali hazırda Türk halkı balık hafızalı “vur davula, çal oynasın!” zihniyeti devam ediyor. Ciddi şekilde parasal ve cezai yaptırım olmadığı sürece Türk halkının Allah’tan ve kul hakkından korkmadığı, aslında dininin ve imanının da para olduğu ortada.

Yine her zaman olduğu gibi çayda boyalar, zeytinyağında kimyasalları, çikolatada ilaçlar, sucukta ve adana kebapta domuz eti, köftede sakatat eti, kıymada at eti, balda kimyasal, peynirde jelatin ve süt yağı dışında yağlar… Saymakla bitmez…Daha da milyon tane insan sağlığı ile oynayan hile!

Size bela okumak da yetmez!

Ulan bunca hileye standart getirmeye zaman ayırana kadar işinizi doğru yapmaya ve pazarlamaya zaman ayırsaydınız şu anda her türlü daha fazla kazanıyor olurdunuz!

Utanmazlar!

*Tarım ve Orman Bakanlığı’nın açıkladığı tüm listeye buradan ulaşabilirsiniz…

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Gıdada Hile ve Taklit Yapan Markalar Açıklandı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir