Gurme Haber

Harbiyiyorum 3 Yaşında!

İlk iki yaşımızı kutlamadık! Ne olacağımız belli değildi malum. Hem biz, pek yaş günlerini sevmeyiz. Az evvel geçmiş yazılara bakınca Harbiyiyorum‘da yazı yazmaya başlayalı tam 3 yılın geçmiş olduğunu gördük. Hala ne olacağımız belli değil ya, üçüncü yılımız için yazı yazmanın artık vacip olduğunu düşündük. Bir özet babında hem de.

İlk yazdığımız ve yazmamıza vesile olan yer Antep‘tir. Ne güzel bir başlangıçtır Antep! O günden bugüne acele etmeden, yazıları demleye demleye toplam 96 yazı yazmışız. Belki bazılarınız şikayetçi olabilir bu adamgil neden az yazı yazıyor diye, ama ne kadar zorladıysam ayda iki, bilemediniz üç yazıyı geçemedim. An itibari ile  geçen seneden yazmaya niyetlendiğim onlarca yer var. Sırası gelir ve Allah ömür verirse inşallah hepsi çıkacaklar. Elbette bir yandan da yeni yerler keşfetmeye devam ediyoruz. Bizden birikenler bunlar işte, ne yapalım? Süzüle süzüle, damlaya damlaya biriktirenlerdeniz biz.

Merak edenlere; bir yazı ile yaklaşık 3-4 saat uğraşıyorum. Resimlere, yazılara çok özeniyorum. Yazıya başlamadan önce Harbiyiyorum kafasına girmem gerekiyor. “Biz” kafasına. O gün yazı yazdıysam başka bir işe konsantre olamıyorum. Ancak Harbiyiyorum’da bu şekilde yazı yazmak, benim için son derece içten gelen bir dürtü diyebilirim. Dürtüm tavan yaptı mı, ortaya bir yazı çıkıveriyor işte.

Özet demiştik. Devam edelim. İlk yılımızda Sabah gazetesinde en iyi yerli yemek blogları arasında gösterildik. İkinci yılımızda Savaş Özbey bizi Hürriyet Cumartesi ekinde tam sayfa haber yaptı, sağolsun. Sitede anket yaptık. İzleyiciler fırsat sitesi aç dediler. Harbi Fırsat‘ı açtık. İş yapmadı. Tadı kaçtı. Kapadık.  Üçüncü senemizde Harbiyiyorum iPhone uygulamamızı hayata geçirdik. Site ziyaretçilerimiz onbinleri buldu. Gördüğünüz gibi üç senede epey bir şeyler olmuş.

Ama en güzeli ve en önemlisi yeme-içmeci birçok arkadaş edinmiş olduk. Sağolsunlar hepsi yeme-içme konularında çok iyiler. Ötesinde insani erdemler anlamında da süperler. Bu arkadaşlar ile cemaatleştik, birlikte yemekler yedik. Gittiğimiz yerler için birbirimize akıl danıştık. Onlardan çok şey öğrendik. Birlikte yemek-içmekten, sohbetten büyük keyif aldık. Allah daim eylesin.

Lezzet’in %60’ı koku duyusundan gelir derler. Doğrudur. Biz geri kalan %40’ın yemekteki sohbet ve muhabbetle ilgili olduğunu düşünüyoruz. Bu yüzden yazılarımızı da büyük bir keyif ve muhabbetle yazıyoruz.

Harbiyiyorum‘un 3.yaşı kutlu olsun!

Umarım yeme-içme kültürümüz ve tarihimiz adına kalıcı notlar bırakanlardan oluruz.

Allah sağlık ve afiyet versin, tüm yeme-içme ehline selam olsun.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

3 thoughts on “Harbiyiyorum 3 Yaşında!

 • Gazeteye televizyona çıkmak bahane, yeme-içmeci birçok arkadaş edinmiş olmak şahane.
  İyi ki harbiyiyorum var ki sizleri tanımış olduk. Uzun ve bol lezzetlı yıllar diliyorum dostum

  Yanıtla
  • admin

   Kıymetli yorumlarınız için çok teşekkürler. Darısı başınıza. Blogunuz çok keyifli. Çift dil olması çok iyi. Takipteyim. Görüşmek üzere.

   Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir