En İyilerLİSTELER

Vietnam, Ho Chi Minh’de En İyi Banh Mi Sandviç Yapan 7 Mekan

Vietnam’ı bir uçtan bir uca dolaştığımızı ve nerede ne yeniri mekan mekan tecrübe ederek yine burada sitemizde aktardığımızı biliyorsunuz. Vietnam’ın en önemli sokak lezzetlerinden biri de Banh Mi. İşte Vietnam ziyaretimizde Banh Mi sandviç yapan onlarca mekan arasından sizler için araştırarak en iyi 7 tanesini derledik.

Huzurlarınızda Ho Chi Minh (Saigon)’in en iyi 7 Banh Mi mekanı… Kendinize en yakın olanı gözünüze kestirin. Ya da bizim gibi yapın ve en en iyi olan Banh Mi Hyunh Hoa‘nın kapısına doğru yönelin.

1. Banh Mi Hyunh Hoa

Açıldığı saatten itibaren önünde uzun kuyrukların oluştuğu bir mekan. 14:30 – 23:00 saatleri arasında hizmet veriyorlar.

Banh Mi Hyunh Hoa
Adres: 26 Lê Thị Riêng, P.BT, Quận 1, Hồ Chí Minh 700000, Vietnam
Tel: +84 28 3925 0885

2. Banh Mi Hoa Ma

Hem banh mi sandviçlerini hem de geleneksel sahanda (bizim tabirimizle) yumurtalarını yiyebileceğiniz köklü bir mekan. Oldukça eski bir geçmişe sahip.

Sabah 06:00’da açıp öğlen olmadan saat 11:00 dükkanı kapatıyorlar. Tam Harbiyiyorum’luk bir esnaflık.

Banh Mi Hoa Ma
Adres:
53 Cao Thắng, Phường 3, Quận 3, Hồ Chí Minh, Vietnam

3. Banh Mi Hồng Hoa

Uzakdoğulular güne erken başlıyorlar. Güneş doğdu mu ortalık canlanır bir anda. Bu mekan da sabah 05:30 dendi mi açılıyor ve taptaze ürünlerle hizmete başlıyor. Banh mi sandviçlerinin yanı sıra kendi üretimleri olan “bun”ları da mevcut.

Banh Mi Hồng Hoa
Adres:
54 Nguyễn Văn Tráng, Phường Phạm Ngũ Lão, Quận 1, Hồ Chí Minh, Vietnam
Tel: +84 90 881 15 94

4. Banh Mi 362

Bu mekan salaş esnaflıktan, daha modern bir görünüme geçiş yapmış. Modern bir pastane veya cafe tarzında, temiz yüzlü, e tabi bu temiz yüzlü modernlik fiyatlara da bir tık yansımış vaziyette. Diğer esnaf banh mi’cilere kıyasla fiyatlar daha pahalı.

Ancak sonuçta burası Vietnam ve yiyeceklerinde hijyen arayanlar için daha tercih edilebilir bir tercih olmuş.

Banh Mi 362
Adres:
55 Nguyễn Đức Cảnh, Tân Phong, Quận 7, Hồ Chí Minh 70000, Vietnam
Tel: +84 90 938 53 84

5. Bánh Mì Sáu Minh

24 saat açık mekan güzelliği. İster sabah kahvaltını al, ister öğle ve akşam yemeğini, istersen de gece eğlencesinden çıkışta sandviçini al bir köşede ye. Daha ne olsun.

Bánh Mì Sáu Minh
Adres:
170 Võ Văn Tần, Phường 5, Quận 3, Hồ Chí Minh, Vietnam
Tel: +84 90 845 70 20

6. Bánh Mì 37 Nguyễn Trãi

Minnacık bir tezgahta 16:00-21:00 saatleri arasında sandviç ve tükürük köfte (bizim tabirimizle) satışı yapıyorlar. Tezgahın küçük olmasına bakmayın, önünde uzun kuyruklar oluşuyor akşam saatlerinde.

Bánh Mì 37 Nguyễn Trãi
Adres:
37 Đ. Nguyễn Trãi, Phường Phạm Ngũ Lão, Quận 1, Hồ Chí Minh, Vietnam

7. Bánh mì Halal

Domuzdan ve diğer şarküteri ürünlerinin helal/haram olmasından ötürü çekinceleriniz varsa alın size müslüman Banh Mi’ci… İsminden de anlaşılacağı üzere Helal Banh mi satıyor.

Bánh mì Halal
Adres:
Hẻm 553 Trần Hưng Đạo, Cầu Kho, Quận 1, Hồ Chí Minh, Vietnam

Ho Chi Minh’deki en iyi Banh Mi cilerin listesine Google haritalar üzerinden hazırladığımız bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
Banh Mi Nedir?
Ho Chi Minh’de En İyi Banh Mi (Sandviç) Nerede Yenir? Banh Mi Huynh Hoa, Saigon Vietnam

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Vietnam, Ho Chi Minh’de En İyi Banh Mi Sandviç Yapan 7 Mekan

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir