AtaşehirKöfte

İçerenköy’de En İyi Köfte Nerede Yenir, Köfteci Cevdet, Ataşehir, İstanbul

Tekirdağ, İnegöl, Akçaabat, anne köftesi ve yurdumuzun dört bir köşesinde üretilen bilimum diğer köfte çeşitlerine selam olsun! Şu kısacık ömürde her daim iyi köftenin peşinde olduğumuzu dostlar iyi bilir. İşte bu iyi köftecilerden biri de İçerenköy’de sote yere mevzilenmiş Köfteci Cevdet‘tir. Tam bir gizli köfte cenneti.

Giresunlu Cevdet Usta ve yanında Nevşehirli köfte ustası iki film karakteri gibi 1986’lı yıllardan bu yana bildiğin köfte yapıyorlar. Ama bu köfte ne Tekirdağ, ne İnegöl bildiğin amiyane tabiriyle Tükürük Köftesi.

Köfteci Cevdet ve Köfte Ustası

Elbette iyi bir tükürük köftesinin alamet-i farikasi bol soğanlı köfte ekmek. Zaten bu her sokak köftecisinin olduğu gibi Köfteci Cevdet’in de uzmanlık alanı. Lakin bir de kağıt üzerine serperek sunduğu bir versiyonu var ki o, tüm kağıt üzerinde sunulan köftelerin atası olabilir. Olmalı da.

Köfteci Cevdet önce 16 yıl arabada sonrada tam köşede şimdiki dükkanında hizmet vermeye başlamış. Ayranı cam şişe, tahsilatları nakit. (No credit cards accepted.)

[wdi_feed id=”1″]

Biz Köfteci Cevdet’e gittiğimizde genelde ekmek arası değil de porsiyon yiyoruz. Domatesi, biberi közlüyor ve soğanı da yanına bırakıp önünüze kağıtla servis ediyor. Adama resmen leblebi gibi köfte yedirtiyor. Adeta “Ver iki porsiyon daha köfte Cevdet abi!” sesleri her masadan yükseliyor.

Mekan elbette salaş, hatta belki de standart bir lokanta olmaktan çok uzak ama müdavimi çok. Köfteci Cevdet ve ustasının hareketleri ise çok sevimli ve izlenesi.

Yani giderseniz beklentinizi yüksek tutmayın ama lezzet ve doyum anlamında kendinizi Halil İbrahim gibi hissedeceğinize eminiz.

Bunca yıldır okuyucularımıza bunu aşılamaya çalışıyoruz. İyi lezzet için mekanın çok iyi olması gerekmiyor. Sadece özel günlerinizde sevgilinizi buraya götürmeyin yeter. (Sevgiliniz isterse götürün tabii. O ayrı.)

Köfteci Cevdet kesinlikle İstanbul’un en iyi köftecilerinden biri.

Halkın köftecisi Cevdet’e, halkın gurmesinden selam olsun.

Not: Diğer köfte yazılarımıza da göz atmayı unutmayın!

Köfteci Cevdet
Tel: 0532 7259569

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

4 thoughts on “İçerenköy’de En İyi Köfte Nerede Yenir, Köfteci Cevdet, Ataşehir, İstanbul

 • Saatistan

  Küçükbakkalköy prestij caddesinde bulunan mangal kofte yıldırım amcadan köfte yemeden köfte yedim demeyin. Bence denemelisiniz.

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Köfteci Dosyası: Köfteci Cevdet, Ataşehir, İstanbul (9.Hafta) - | Harbi Yiyorum

 • Ahmet

  bu kofteci arkadas esnafligi hic bilmiyor.
  4 arkadas gittik, 3u ekmek arasi yedi, ben de porsiyon istedim.

  ayni sayida kofte, ayni miktarda sogan, domates, biber koydu hepsine. Daha sonra cikista onlara 10 TL, bana ise 15 TL borcum oldugunu soyledi. Zaten fiyat sordugunuzda bi dusunuyor, “eehmm 12 ver yeter” diyor. Bu tarz esnaflara da ifrit olurum. Her neyse, dedim ki bana ekmek bile kullanmadin, tabak niyetine koydugun 5 tane teksir kagidi mi 5 TL fazlalik yapti dedim, utanmadi ve EVET dedi.

  O gunden sonra da bir daha kapisinin onunden gecmedim. Abarttiklari kadar iyi bir koftesi yok ayrica.

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Anadolu Yakası'nın En İyi 7 Köftecisi | Harbi Yiyorum ®

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir