En İyilerLİSTELER

Anadolu Yakası’nın En İyi 7 Köftecisi – 2020

Yemek kültürümüzün temel taşıdır köfte. Son zamanlarda çokça köfteci şubeleşmesi görüyoruz. Uygun fiyatlı seçeneklerin de artmasıyla köfte furyası aldı başını gitti.

Lakin iyi köfte başka bir olay, unutulmaması ve korumaya alınması gereken bir lezzet. Bu sebeple Anadolu Yakası’nın En İyi 7 Köftecisi listesi ile sizlere geliyoruz.

7 Numara – Osman Aga Serpme Köfte – Kozyatağı

Edirne usulü yuvarlak top köfteler, enfes bir yeşillik şöleni ve her yerde göremeyeceğiniz yoğurda sahip olan Osman Aga Serpme Köfte size göz kırpıyor. Lokantanın önemli özelliği de ismi üstünde, köfteleri ve yeşillikleri masanızın üstüne serperek servis etmesi.

Osman Aga Serpme Köfte
Adres: 19 Mayıs Mahallesi, İnönü Cd. No:96, 34736 Kadıköy/İstanbul
Tel: (0216) 410 10 25

6 Numara – Köfteci Şükrü – Bostancı

Şükrü Dursun 37 sene önce askerliğini tamamladıktan hemen sonra Bostancı, Bağdat Caddesi girişindeki ışıklarda küçük, sıcak, samimi ve iki katlı restoranında mangalda köfte ve yaprak ciğer yapmaya başlıyor. 37 sene boyunca da mütevazi bir şekilde aynı yiyecekleri anıları, tecrübesi ve sevgisiyle daha da lezzetlendirmeye devam ediyor.

Bize soracak olursanız burada menüdeki her şey enfes; Kral Ciğer, Vezir Köfte, Prens Piyaz (Fasulyeler Gökbayrak, Erzincan) hele denk gelirseniz Ca’nım İşkembe Çorbası… Hepsini deneyin. Hepsi özel.

Detaylı Köfteci Şükrü yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Köfteci Şükrü
Adres:
Bostancı, Bağdat Cd. 511/A, 34744 Kadıköy/İstanbul

5 Numara – Meraklı Köfteci – Tuzla

Tuzla’da gerçek köfte yemek isteyenler için adres belli. Meraklı Köfteci. Tüm ürünleri kaliteli, hizmet güzel, mekan köfteci salaşlığında. İçine hile karışmadan lezzetli köfte yemek istenleri bekliyorlar.

Meraklı Köfteci
Adres:
Cami, Cumhuriyet Cd. No:71, 34940 Tuzla/İstanbul
Tel: (0216) 395 12 74

4 Numara – Nakliman Köfte – Üsküdar

Cemal abi. Eski boksör. Boks eğitmeni. Şeker mi şeker. Eski denizci. Ailesi ile bir küçük köfteci yuvası var. Evet. Burası bir restoran değil; bir yuva.

Cemal abinin tüm olayı köfte ve piyaz. Ama işte köfte diyip geçmek pek doğru olmaz. Cemal abinin tüm renkli kişiliğiyle köfteleri de onun kişiliği gibi renkli ve lezzeti ile ona has.

Detaylı Nakliman Köfte yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Nakliman Köfte (Tak Tak Köfte)
Adres: Aziz Mahmut Hüdayi Mahallesi, Doğancılar Cd. 79A, 34668 Üsküdar/İstanbul
Tel: (0216) 334 10 45

3 Numara – Köfteci Cevdet – İçerenköy

Giresunlu Cevdet Usta ve yanında Nevşehirli köfte ustası iki film karakteri gibi 1986’lı yıllardan bu yana bildiğin köfte yapıyorlar. Ama bu köfte ne Tekirdağ, ne İnegöl bildiğin amiyane tabiriyle Tükürük Köftesi.

Biz Köfteci Cevdet’e gittiğimizde genelde ekmek arası değil de porsiyon yiyoruz. Domatesi, biberi közlüyor ve soğanı da yanına bırakıp önünüze kağıtla servis ediyor. Adama resmen leblebi gibi köfte yedirtiyor.

Detaylı Köfteci Cevdet yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Köfteci Cevdet
Adres:
İçerenköy, Küçükbakkalköy yolu cad. No:11, 34752 Ataşehir/İstanbul
Tel: 0532 725 95 69

2 Numara – Ako Adapazarı Islama Köftecisi – Kadıköy

Kadıköy çarşıda ıslama köfteyi hakkıyla yiyebileceğiniz köklü bir mekan Ako.

Ako Adapazarı Islama Köfte
Adres:
Osmanağa, Körler Sk. No:1, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: (0216) 338 78 15

1 Numara – Ekspres İnegöl Köftecisi

Kadıköy’ün köklü mekanlarından biri Ekspres İnegöl Köftecisi aynı zamanda bir başarı hikayesi. Yıllardır bozmadığı kalite ve lezzet, müşterilerinin müdavim olmalarından anlaşılıyor.

Köftesini, yanında gelen fabrika üretimi olmayan anne patates kızartması ve özel yoğurdunu tattığınızda ne demek istediğimizi anlayacaksınız.

Detaylı Ekspres İnegöl Köftecisi yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Ekspres İnegöl Köftecisi
Adres:
Caferağa, A, Muvakkıthane Cd. No:13, 34710 Kadıköy/İstanbul
Tel: (0216) 336 15 20

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir