Gastro Kitap

Istanbul Eats’in Yeni Çıkan Kitabının Tanıtım Partisindeydik: Kitabı Alın!

Harbiyiyorum olarak kendimize en yakın bulduğumuz ve Türk yeme-içme kültürü’nün ruhunu araştıran bu arkadaşların 2009’dan bu yana gezip gördüklerini www’den severek izledik. (bkz. Istanbul Eats) Şimdi bu arkadaşlar bu birikimleri artık kitap haline getirmeye karar vermişler ve çok da isabetli bir iş yapmışlar.

Efendim bu kitabın tanıtımı için dün de bir parti verdiler ki sormayın gitsin. Sıcağa ve neme rağmen çok kalabalık ve çok güzeldi. Galata’da Tatarbey sokak trafiğe kapandı. Bir kalabalık bir kalabalık. Seyyar sokak satıcılarını da çağırmışlar. Hıyarcısı’ndan, poğaça’cısına, İstiklal’deki meşhur Sabırtaşı içli köftecisi’nden, Karaköy sahildeki çiğ köftecisine kadar hepsi geldiler. Bir de açık hava müzik yaptılar. Amaaan, sabahlar olmasın!

Istanbul Eats Party 2010

Bu yeni çıkan kitabı ve içeriğini Harbiyiyorum çizgisine oldukça paralel buluyorum. Bir kere bu adamlar gidip Four Seasons, Hilton v.s. gibi yerleri yazmıyorlar. Arka sokakları geziyorlar. Sevselerde sevmeselerde, kelle, söğüş, kokoreç, uykuluk yiyorlar. Türk damak tadını ve yemek kültürünü en gerçek haliyle yazıp çok da doğru bir iş yapıyorlar.

Istanbul Eats Book

Kitap Boyut Yayınları‘ndan çıktı. İsteyen oradan satın alsın. Ama benim tavsiyem her zaman Idefix’dir. Belirtmekte fayda var; Şu an kitap yalnızca İngilizce. İngilizce bilmiyorsanız da dert etmeyin. Resimlerden ne nedir, ne değildir, anlarsınız. Adresler Türkçe zaten. Kitabı tüm Harbiyiyorum’culara tavsiye ediyorum.

Ansel Mullins ve Yigal Schleifer‘ı tekrar tebrik ediyorum. Çok büyük bir boşluğu doldurdular.

Darısı benim başıma…Benimki de Türkçe olur herhalde ;)


Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir