BeyoğluDeniz Ürünleri SalatasıDeniz Ürünlerinden

İstanbul’da En İyi Deniz Ürünleri Salatası Nerede Yenir? – Litera Restoran

Fazla söze gerek yok. Fotoğraf herşeyi anlatıyor. İçinde bir babanızın olmadığı süt kuzusu deniz mahsülleri, yeşilliklerin içerisine birer nakış gibi işlenmiş. Füme somon, karides, kalamar, marine levrek, pavurya, mevsim yeşillikleri ve roka herhalde başka bir yerde bu kadar lezzetli bir şekilde bir araya getirilemez. Siz biraz fotoğrafı incelerken (üstüne tıklayın büyüsün) ben biraz da reklam kokan hareketler yapacağım.

Sitemiz için domain name olarak Harbiyiyorum.com ‘u aldık ve hayata geçirdik. (Yani blog’a yönlendirdik.) Bu girişimimiz ile birlikte sitemizi takip eden boğazına pek bir düşkün yakın dostlarımız da sağolsunlar sitenin bir ucundan tutmak istediklerini beyan ettiler. Bundan böyle daha bir ekip olarak yiyip içeceğiz. İşte bu yüzden artık bazı yazılarımızda fotoğrafların bir kısmı – bu yazıda olduğu gibi- size daha estetik görünüyor olacak.

Litera Restoran
Litera Restoran

Gelelim salatamıza; her ne kadar menüde “Deniz Mahsülleri Salatası” Yunan mutfağı olarak gösterilse de, başka yerlerde de Yunan Mutfağı olması gereken Deniz Mahsülleri Salatası yemiş biri olarak bu salatanın tamamen buraya özgü ve eşsiz olduğunu düşünüyorum. Bu isimde bir salata gerçekten buradaki gibi olmalı. Karides, kalamar, füme somon, pavurya… Burada hepsini harbi harbi yiyorsunuz.

Ah bir de başka restoranlar Deniz Mahsülleri Salatası diye ton balığını ve GDO’lu konserve tane mısırı bastıkları salatalara da aynı ismi veriyorlar ya; ben ona yanıyorum işte !

Litera’ya (Ltera diye de yazılıyor) her geldiğimde sipariş verdiğim tek yiyecek bu salata. Çünkü onu yediğim zaman başka bir şey daha yemek ihtiyacı hissetmiyorum.

Litera Beyoğlu’nda en iyi manzaraya sahip restoranlardan bir tanesi. İstanbul boğazına panoramik bir şekilde hakim olan manzarası ile eşsiz bir yemek zevki yaşayabilirsiniz. Öğlen 12:00 – 15:00 arasında yapılan servislerde %25 indirim var. Yalnız bunu mutlaka belirtin. Bir yanlış olursa da bizim de selamımızı söyleyin.

Litera Restoran

Yeni Çarşı Cad. No: 32 34440 Beyoğlu – İstanbul (Galatasaray Lisesi sokağından Cezayir sokağına inerken Alman Kültür Merkezi Binasının (Goethe Institute) en üst katı.
Tel: 0212 292 8947-50

Google-Map-IconAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir