En İyilerLİSTELER

İstanbul’da En İyi Etli Çiğ Köfte Yapan Mekanlar

Etli Çiğ Köftenin İstanbul’daki En İyi Adresleri – Tam Liste

Çiğ köfte, Doğu’nun bağrından çıkıp tüm ülkeye mal olmuş çok sevilen lezzetlerden biri. Bazen bir öğün bazense meze olarak sofralarımızın en kıymetlisi olan çiğ köfteyi yapmak ise her yiğidin harcı değil. İyi bir çiğ köfte, emek ve bilek gücü ister her şeyden önce. Doğru kombinasyonu ortaya çıkarmak için gelişmiş bir damak ve analiz yapabilme becerisi ister. Her ne kadar Avrupa Birliği üyelik söylemleri ile kapitalist güdümlü gıda firmaları etsiz çiğ köfteleri normalize edip, piyasaya pompalamış olsalar da biz bu topraklarda çiğ köftenin hasının etli yapıldığını çok iyi biliyoruz.

Kim ne derse desin çiğ köftenin hası etsiz olmaz. Adı sizi aldatmasın, orijinali etli olan çiğ köfteyi yapan el maharetliyse et acıyla yoğrularak pişer, çiğ de olmaz zaten. Peki bu kadar maharet isteyen bir şeyi ha diyince biz yapamıyorsak ve Doğu’ya da gidemiyorsak bu lezzetin sırrına nasıl vakıf olacağız?

İşte bunu düşünerek sizler için bu listeyi yapmaya karar verdik. İşte Türkiye’nin doğusuna gitmeye gerek kalmadan İstanbul’da orijinal etli çiğ köfte yapan yerler.

1. Garden Et Lokantası

Garden Et Lokantası İstanbul’un en önemli lokantalarından. Tüm lezzetlerini yılların verdiği deneyim ile kaliteden ödün vermeden özenle hazırlıyor. Orijinal etli çiğ köftesi ise tam anlamıyla damak çatlatan bir lezzet. Mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 

Türkiye Restoran Rehberi’mizde bulunan Garden Et Lokantası hakkındaki detaylı yazımızı ve Silivri’de Sıcak Arnavut Ciğeri Nerede Yenir? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Adres: Cumhuriyet, Silviya Cd. No: 30, 34570 Silivri/İstanbul
Tel: 02127236840

2. Karkas Kebap

Karkas, Bahçeşehir’de şık bir ortamda lezzetli bir kebap deneyimi yaşayabileceğiniz bir kebapçı. Etli çiğ köfte konusunda da oldukça başarılı yerlerden. Günlük taze hazırlanan çiğ köftesini denemenizi tavsiye ederiz.

Türkiye Restoran Rehberi’mizde bulunan Karkas Kebap hakkındaki detaylı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Adres: Bahçeşehir 1. Kısım Mah, Doğa Parkı Cd, 34488 Başakşehir/İstanbul
Tel: 02129792066

3. Develi

Yıllardır Develi’ye gidenlerin en iyi bildiği lezzettir çiğ köftesi. Biz buraya ilk şubesi olan Samatya şubesinin adresini eklesek de Develi’nin tüm şubelerinde yüksek özen ve kaliteyle hazırlanmış etli çiğ köftesini bulabilirsiniz. 

Adres: Kocamustafapaşa, Gümüş Yüksük Sk. No:5, 34098 Samatya/İstanbul
Tel: 02125290833

4. Çiğ Köfteci Ahmet Usta

Çiğ Köfteci Ahmet Usta, İstanbul’da etli çiğ köftesi ile nam salmış yerlerden. Bahçelievler’de yer alan Ahmet usta 1976’dan beri müşterilerine hizmet veriyor. Günlük taze hazırlanmış etli çiğ köftesini denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Bahçelievler Merkez, Talatpaşa Cd 40-1, 34180 Bahçelievler/İstanbul
Tel: 02125028471

5. Kilisli Fiko

Kilisli Fiko, 1981 yılından beri Kadıköy’de müşterilerine hizmet veren bir kebapçı. Kebaplarının yanı sıra onu öne çıkaran bir diğer lezzet ise çiğ köftesi. Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri yaptıkları etli çiğ köfterlerini denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Rasimpaşa, Orgeneral Şahap Gürler Cd. No:61, 34716 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02164189195

6. Çanak Kebap &Katmer

Çanak Kebap &Katmer, Anadolu Yakası’nda Gaziantep mutfağı lezzetlerini sunan yerlerden. Özenle hazırladıkları lezzetler arasında etli çiğ köfte de ayrı bir ilgiye sahip. Yolu düşenlerin denemesini tavsiye ederiz.

Adres: Acıbadem, Acıbadem Cd. No:115, 36660 Kadıköy/İstanbul
Tel: 02163252234

7. Kaşıbeyaz Florya

1974 yılında Aksaray’da kurulan ve 1987 yılından itibaren Florya’da hizmet vermeye başlayan Kaşıbeyaz, birçok şubesiyle İstanbul’un önde gelen restoranlarından biri. Güneydoğu mutfağının en iyi örneklerini bulabileceğiniz Kaşıbeyaz’da etli çiğköfte de özenle, günlük ve taze olarak yapılıyor. Denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Şenlikköy, Çatal Sk. No: 19/1, 34153 Bakırköy/İstanbul
Tel: 08504412040

8. Pirpirim Gaziantep Mutfağı

Kebap severlerin beğendiği yerlerden olan Pirpirim, Gaziantep mutfağı lezzetlerinin en iyi temsilcilerinden. Kebaplarının yanı sıra etli çiğ köftede de oldukça iddialılar. Yolunuz düşerse çiğ köfte sevenler için özenle hazırladıkları etli çiğ köftelerini denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Merkezefendi, Tercüman Sitesi, 34015 Zeytinburnu/İstanbul
Tel: 02126658804

9. Fındıkzade Efsanesi: Seyyar Etli Çiğ Köfteci Hayrettin Usta

Fındıkzade efsanesi olarak bilinen Çiğ Köfteci Hayrettin Usta, 25 yıldır Kızıl Elma Caddesi üzerindeki Akbaba Camii önünde çiğ köfte severlere hizmet veriyor. Hayrettin Usta için İstanbul’daki en meşhur seyyar çiğ köfteci desek yalan olmaz sanırım. Küçük minibüsünde her gün aynı yerde etli çiğ köfte yapan Hayrettin Usta’nın çiğ köftesini mutlaka denemelisiniz.

Hayrettin Usta hakkında daha ayrıntılı bilgi için Fındıkzade Efsanesi: Seyyar Etli Çiğ Köfteci Hayrettin Usta (Video) başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz. 

Adres: Seyyid Ömer, Kızılelma Cd., 34098 Fatih/İstanbul
Tel: 05325742717

10. Irmak Çiğ Köfte&Kebap

Cevizli’de küçük ve salaş bir mekan olan Irmak Çiğ Köfte&Kebap, Kartal civarında oldukça bilinen bir yer. Bir aile işletmesi olan mekan kebaplarının yanı sıra etli çiğ köftesi ile de oldukça müdavime sahip. Mekandan ziyade lezzetin öne çıktığı yerleri seviyorsanız ve yolunuz Kartal civarından geçiyorsa denemenizi tavsiye ederiz.

Adres: Orhantepe, Çınar Cd. No:7 D:c, 34865 Kartal/İstanbul
Tel: 02164423183

11. Park Adana Et&Kebap

Çekmeköy’de başlayan lezzet serüvenini 2016 yılında Ataşehir’de açtığı restoranıyla devam ettiren Park Adana, Ataşehir’in en sevilen restoranlarından biri. Etlerini özel olarak temin eden Park Adana özenle hazırladığı et ve kebap çeşitlerinin yanı sıra etli çiğ köftesi ile de beğenilen yerler arasında. Ataşehir’e yolu düşenlerin denemesini tavsiye ederiz.

Adres: Ataşehir Atatürk, Meriç Cd. 3-1 C, 34758 Ataşehir/İstanbul
Tel: 02165041299

İstanbul’da en iyi etli çiğ köfte yiyebileceğiniz mekanlar listemiz şimdilik böyle. Listede bu mekan da kesinlikle olmalı dedikleriniz varsa yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi bekleriz.

One thought on “İstanbul’da En İyi Etli Çiğ Köfte Yapan Mekanlar

  • Çelebi

    Etli çiğ köfte yiyen sokaktaki bulgur köfteleri ağzına koymaz. Tat farkları ciddi oranda kendini belli ediyor.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir