Genel Yemekler

İstanbul’un En İyi 7 İçli Köfte Adresi

Türk mutfağının tadına doyulmaz lezzetlerinin başında gele, yapımı zahmetli olan bu yemeği her yerde aynı tatta bulmak pek kolay değil. Usta ellerden çıkınca da tadına doyum olmayan efsane lezzet İçli Köfte. Haşlama, kızartma ya da özel soslarıyla İstanbul’un En İyi 7 İçli Köfte adreslerini sizin için araştırdık.

1- Sabırtaşı, Beyoğlu

Yer İstanbul… İstanbul’un kalbi Beyoğlu… Taksim’den Tünel’e doğru yürüyorsunuz. İstiklal Caddesi’nin renklerine bakarken hızlı yürümek pek mümkün değil ama; adımlarınız hızlı ise Galatasaray’da yavaşlayın. Danışman (Hazzapolo) Geçidi’nin yanına bakın. Önünde duran küçük bir tezgah dikkatinizi çekecek. Tertemiz, pırıl pırıl bir içli köfte tezgahı bu… Üzerinde SABIRTAŞI yazıyor. Hem kızartma hem de haşlama yaptıkları içli köfteler taneyle satılıyor. İster ayak üstü alın bu içli köftelerden isterseniz de pasajın içindeki mekana gidin. Gitmişken mantısını da deneyin!

Adres: Asmalımescit Mahallesi, İstiklal Caddesi, No 112, Kat 5, Beyoğlu, İstanbul Telefon: 02122519423

2- Çiya Sofrası, Kadıköy

İstanbul’daki yerel mutfakların ilk akla gelenidir Çiya. Etli, etsiz, tencere yemekleri, salatalar, onlarca çeşit çorbalarla hafızalarda yer etmiş bir mekan. Zengin çeşitleri arasında Gaziantep’tekileri aratmayan içli köftesi de oldukça lezzetli. İçli köfteler çoğu yerde olduğu gibi tek tek servis ediliyor.

Adres: Caferağa Mahallesi, Güneşli Bahçe Sokak, No 43/A, Kadıköy, İstanbul Telefon: 02163303190

3- Akl-ı Selim Ocakbaşı, Gayrettepe

Taptaze mezeleri, lokum gibi ciğeri, yağlı karası, kaburgası, küşlemesi ve harbi el kıyması orijinal kebabı ile lezzetli bir menüye sahip mekanın haşlama içli köftesi bizi bizden tam not aldı.

Adres: Gayrettepe Mahallesi, 34349 Beşiktaş/İstanbul Telefon: 02122671960

4- Haskral Hatay Sofrası, Fatih

İstanbul’da en güzel Hatay yemeklerinin çıktığı mekanlardan Haskral Hatay Sofrası. Haşlama, hafif, içi dolu dolu içli köfteler sizi mest edecek. Yeni lezzetlere açıksanız özel soslu içli köftesinden de deneyebilirsiniz.

Adres: İskenderpaşa Mahallesi, Ragıp Bey Sokak, No 27, Fatih, İstanbul Telefon: 02125349708

5- Dürümcü Emmi, Kadıköy

Dürümcü Emmi’de dürümleri aratmayan içli köfteler var. Sadece içli köfte bile karnınızı doyurmaya yetecek. Bu lezzete her saat ulaşabilirsiniz, mekan 7/24 açık!

Adres: Hasanpaşa Mahallesi, Mahmut Baba Sokak, No 9, Kadıköy, İstanbul Telefon: 02163481886

6- Muhtelif Mekan, Kadıköy

İçli köftenin de vejetaryeni mi olur? Vegan ve vejetaryen yemekler yapan Muhtelif Mekan’da bulgur, soğan, fesleğen ve ceviz ile yapılan içli köfteler epey başarılı. Ama gitmişken içinde yine içli köfte olan Muhtelif tabağından deneyin çünkü içinde yok yok!

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, Karakolhane Caddesi, Beydağı Sokak, No 18, Kadıköy, İstanbul Telefon: 05423457570

7- Kiva, Bomonti

Anadolu’nun geleneksel lezzetlerini özüne sadık kalarak hazırlayan Kiva, Diyarbakır usulü Haşlama İçli Köfte’nin İstanbul’daki nadir adreslerinden biri olarak iddialı bir lezzet deneyimi sunuyor. Bulgur, kıyma, kişniş ve onlarca baharatın harmanlanmasıyla yapılan bu geleneksel tat, benzerlerinden farklı ve iddialı bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

Adres: Cumhuriyet Mah., Birahane Sokak, Bomonti Bira Fabrikası 1/A, 34381 Şişli/İstanbul Telefon: 02122962008

(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum Instagram Hesabımızı takip etmeyi unutmayın!)

Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

2 thoughts on “İstanbul’un En İyi 7 İçli Köfte Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir