En İyilerLİSTELER

İstanbul’un En İyi İçli Köfte Yapan Mekanları

Türk mutfağının tadına doyulmaz lezzetlerinin başında gelen, yapımı zahmetli olan bu yemeği her yerde aynı tatta bulmak pek kolay değil. Usta ellerden çıkınca da tadına doyum olmayan efsane lezzet: İçli Köfte. Haşlama, kızartma ya da özel soslarıyla İstanbul’un En İyi İçli Köfte adreslerini sizin için araştırdık.

İşte İstanbul’un en sevilen, en iyi içli köfteleri.

1- Sabırtaşı, Beyoğlu

Yer İstanbul… İstanbul’un kalbi Beyoğlu… Taksim’den Tünel’e doğru yürüyorsunuz. İstiklal Caddesi’nin renklerine bakarken hızlı yürümek pek mümkün değil ama; adımlarınız hızlı ise Galatasaray’da yavaşlayın. Danışman (Hazzapolo) Geçidi’nin yanına bakın. Önünde duran küçük bir tezgah dikkatinizi çekecek. Tertemiz, pırıl pırıl bir içli köfte tezgahı bu… Üzerinde SABIRTAŞI yazıyor. Hem kızartma hem de haşlama yaptıkları içli köfteler taneyle satılıyor. İster ayak üstü alın bu içli köftelerden isterseniz de pasajın içindeki mekana gidin. Gitmişken mantısını da deneyin!

Adres: Asmalımescit Mahallesi, İstiklal Caddesi, No 112, Kat 5, Beyoğlu, İstanbul
Telefon: 0212 2519423

2- Bi’Arada, Gayrettepe

Mezeleri kebapları da güzel ama Bi’Arada Gayrettepe‘de bir haşlama içli köfte var ki yemelere doyamazsınız. Daha önceki yediklerinizi unutturur. Biz ilk kez yediğimizde lezzetine ve sunumuna şaşırıp hemen bir tabak daha sipariş verdik.

Adres: Esentepe, Müselles Sk. no3/A, 34394 Şişli/İstanbul
Telefon: 0531 2414251

3- Çiya Sofrası, Kadıköy

İstanbul’daki yerel mutfakların ilk akla gelenidir Çiya. Etli, etsiz, tencere yemekleri, salatalar, onlarca çeşit çorbalarla hafızalarda yer etmiş bir mekan. Zengin çeşitleri arasında Gaziantep’tekileri aratmayan içli köftesi de oldukça lezzetli. İçli köfteler çoğu yerde olduğu gibi tek tek servis ediliyor.

Adres: Caferağa Mahallesi, Güneşli Bahçe Sokak, No 43/A, Kadıköy, İstanbul
Telefon: 0216 3303190

4- Haskral Hatay Sofrası, Fatih

İstanbul’da en güzel Hatay yemeklerinin çıktığı mekanlardan Haskral Hatay Sofrası. Haşlama, hafif, içi dolu dolu içli köfteler sizi mest edecek. Yeni lezzetlere açıksanız özel soslu içli köftesinden de deneyebilirsiniz.

Adres: İskenderpaşa Mahallesi, Ragıp Bey Sokak, No 27, Fatih, İstanbul
Telefon: 0212 5349708

5- Dürümcü Emmi, Kadıköy

Dürümcü Emmi’de dürümleri aratmayan içli köfteler var. Sadece içli köfte bile karnınızı doyurmaya yetecek. Bu lezzete her saat ulaşabilirsiniz, mekan 7/24 açık!

Adres: Hasanpaşa Mahallesi, Mahmut Baba Sokak, No 9, Kadıköy, İstanbul
Telefon: 0216 3481886

6- Can İçli Köfte, Kadıköy

Sadece içli köfte konusunda uzman bir mekan. Hem haşlama içli köfte, hem de ızgara içli köftede son derece iddialılar. Yarım porsiyon üçlü, tam porsiyon altılı olarak servis ediliyor. Klasik içli köftelerinin dışında yeşil mercimekli ve ıspanaklı vegan içli köfte çeşitleri de mevcut.

Adres: Göztepe, Nadirağa Sk. 12/A, 34730 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0536 7477101

7- Kiva, Bomonti

Anadolu’nun geleneksel lezzetlerini özüne sadık kalarak hazırlayan Kiva, Diyarbakır usulü Haşlama İçli Köfte’nin İstanbul’daki nadir adreslerinden biri olarak iddialı bir lezzet deneyimi sunuyor. Bulgur, kıyma, kişniş ve onlarca baharatın harmanlanmasıyla yapılan bu geleneksel tat, benzerlerinden farklı ve iddialı bir lezzet deneyimi yaşatıyor.

Adres: Cumhuriyet Mah., Birahane Sokak, Bomonti Bira Fabrikası 1/A, 34381 Şişli/İstanbul
Telefon: 0212 2962008

8. Bebe İçli Köfte

İstanbul’da son yıllarda sadece içli köfte yapan ve içli köfte konusunda uzmanlaşan mekanların sayısı her geçen gün artıyor. Bunlardan biri de Elazığlı bir ailenin işletmesi olan Bebe İçli Köfte de bunlardan biri. Elazığ’da da içli köfte haşlama ve bol kuyruk yağı ile yapılır. Açıkçası Adana da içli köftede iyidir ama Türkiye’de içli köfte konusunda kimse Elazığlıların eline su dökemez.

Adres: Suadiye, Çolak İsmail Sk. No: 48/A, 34740 Kadıköy/İstanbul
Tel: 0216 2250375

(Eşsiz lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum Instagram Hesabımızı takip etmeyi unutmayın!)

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir