En İyilerLİSTELER

İstanbul’un En İyi Dondurmacıları 2023

Dondurma deyip geçmemek lazım, içerisinde kullanılan malzemeden kaç dakika karıştırılmasına kadar her anı büyük önem arz ediyor. Artık her yerde dondurmaya ulaşmak mümkün ama asıl önemli olan ‘Gerçek malzemeyle’ üretilmiş dondurma yiyebilmek. Dondurmanın lezzetinden keyif almak, o lezzeti damağında hissedebilmek…

İşte İstanbul’da bu duygularla dondurma yiyebileceğiniz 7 mekan…

1 – Serez Dondurmacısı

Serez Dondurmacısı, 1999 yılından bu yana gıda üretim sektöründe olan Serdar Kemahlı’nın 2010 yılında çocukluk hayali olan dondurma üretimini hayata geçirmesiyle ortaya çıkan bir mekan. Kemahlı, doğru hammaddelerin temini için binlerce kilometre yol yapmış ve sonunda bu güzel lezzetler ortaya çıkmış. Serez Dondurmacısı’nın dondurma dışında sorbe ve salep üretimi de var. Tuzlu Karamelli çeşidi efsane. Şubeleri ise; İmes (Üretim Tesisi), Kartal, Maltepe, Acıbadem, Kozyatağı, Bostancı, Bakırköy, Ataşehir (Nar Point AVM, Bağdat Caddesi ve Tuzla’da.

Bağdat Caddesi Şubesi Adres: Caddebostan, Bağdat Cad. No: 311, 34728 Kadıköy/İstanbul

2 – Bebek Mini Dondurma

Ufacık bir dükkanda iddialı dondurmalar üretiyorlar. Çok çeşit var ve gerçekten lezzetli. Yaz kış açık bir dondurmacı. Karadutlusundan limonlusuna, karamellisinden kahvelisine, kavunlusundan güllü lokumlusuna hem birbirinden renkli hem de çok leziz dondurmaları arasında seçim yapmakta zorlanacağınız bir mekan.

Adres: Bebek, Cevdet Paşa Cd. 38/A, 34342 Beşiktaş/İstanbul
Telefon: 0 212 257 10 70

3- Vero Gelato

Süt, salep ve gerçek meyvelerle el yapımı dondurma üretiyorlar. İtalyan ve Türk geleneklerine göre hazırlanan el yapımı dondurma çeşitleri ise; rafine şekersiz tahin, rafine şekersiz çikolata, Lotus Bisküvi, Black Cookie, Tuzlu Karamel, Karamel, Antep Fıstığı, Bitter Çikolata, Kivi, nutella, Damla Sakızı, Limon, Çilek, Biberiyeli Frambuaz, Böğürtlen, Vişne & Stracciatella, Raffaello, Cheesecake, Sütlaç (mascarpone&prinç) ve Sade.

Vero Gelato’nun Caddebostan, Moda ve Bostancı’da şubeleri var.

Adres: Caddebostan, Bağdat Cad. No:264 D:A4, 34728 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 216 356 12 22

4- Gelateria Bonacci Bomonti

Bomonti’de yaşayıp Gelateria Bonacci’nin dondurmalarının tadına bakmayan yoktur diye düşünüyoruz. Ananaslısından tutun ceviz, kahve, frambuaz ya da lavanta gibi lezzetlerle hazırladıkları bir dondurma menüleri var. Ama menülerinde yok yok. Tatlıları, kahveleri de meşhur. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

Adres: Cumhuriyet, Silahşör Cd. No:53/A, 34360 Şişli/İstanbul
Telefon: 0 212 230 92 30

5- Meşhur Dondurmacı Ali Usta

Moda’da hizmet veren Ali Usta 40 yıldan fazladır dondurma üretip satıyor. Moda’da aynı dükkanda hizmet veriyorlar. Herkesin önünde kuyruğa girmişliği vardır. Eskiden çok daha lezzetli olduğuna dair söylentiler olsa da listedeki yerini almayı hak ediyor bence. Her damak zevkine göre çeşitleri mevcut.

Adres: Caferağa, Moda Cd., 34710 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 216 414 18 80

6- Yaşar Usta’nın Dondurması

Yaşar Usta, 1962 yılında çıktığı bu yola önce Bostancı’da başladı. Zamanla ismi yayılmaya başladı ve Yaşar Usta tanınır hale geldi. Günümüzde Bostancı dışında 12 şubesi daha var. Türkiye’nin en iyileri arasında yer alan Yusdo’nun sırrı; taze süt, özenle seçilmiş meyveler ve doğal malzemelerde saklı.

Adres: Bostancı, Prof. Dr. Ali Nihat Tarlan Cd No:34 D:No:34/A, 34744 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 532 365 30 58

7- Damla Dondurma ve Boza

Damla Dondurma 28 yıldan fazladır hizmet veriyor. Minik, her daim tertemiz bu nostaljik dükkana bakmak bile insanı mutlu edebiliyor. Sahipleri Ali ve Fahri Tufan Kardeşler, Makedon asıllı. Sütü Sarıyer’den alıyor, günlük taze dondurma yapıyorlar. Kışın da yanına boza ve salep ekleniyor.

Adres: Feriköy, Kurtuluş Cd. 110/A, 34377 Şişli/İstanbul
Telefon: 0 212 233 49 25

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir