Kadıköy’de Lahmacun Nerede Yenir? Halil Lahmacun – Kadıköy / İstanbul

Gaziantep yazılarımızdan beri hiç Lahmacun üzerine konuştuğumuz olmamış.  Yani iki senedir toplamda bir Lahmacun yazısı ile Türk Pizzasına yeterli yeri ayırmamışız. Günahı boynumuza. Lakin Kadıköy Çarşısı’nın lahmacunu ile nam salmış ve artık meşhur olmuş Halil Lahmacun‘u gerçekten Türk Pizzası adına bütün övgüleri hak eden bir yer.

1981 yılında Urfalı Halil Usta tarafından hizmete açılan mekan tam 30 senedir aynı yerde hizmet veriyor. Baba Halil vefat edince, ardından lahmacun işini oğlu Fuat üstleniyor.

Lahmacunu kıtır, incecik. Diğer lahmacunlardan farkı soğanının az olması ve içinde az yağlı kıyma kullanılması. Yani “budur” diyeceğiniz bir lahmacunda olması gereken bütün özellikler mevcut.

Halil Lahmacun Ekibi

İçine maydonuz koyup, üzerine limon sıkıp afiyetle yiyebilirsiniz. Soğanı az olduğu için yemek sonrası midenizde bir rahatsızlık da hissetmiyorsunuz. Yanına da soğuk bir ayran ile alegori tamamdır.

Hakkını vermek gerekir; 20 yıllık emektar Şahin ustanın da bu lahmacunların lezzetinde payı büyük. Fırının başında lahmacunları tıpkı bir zabıta memuru gibi kontrol ediyor. Adeta her birini teker teker okuyup üflüyor.

Ha unutmadan peynirli pidesi de mutlaka denemeye değer ve yalnızca buraya özel bir spesiyal. Rende maydonoz ve beyaz peynir ile karıştırılmış bu özel harcın hamur ile buluşması enfes.

Giderseniz bizden de selam edin.

Halil Lahmacun - Kadıköy

Halil Lahmacun
Güneşlibahçe Sok. No:26/A (Çarşı İçi) Kadıköy – İstanbul
Tel: 0216 3370123

Google Map - Halil LahmacunAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?", "Her Şeyin Başı Blog" ve "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı.

Kadıköy’de Lahmacun Nerede Yenir? Halil Lahmacun – Kadıköy / İstanbul” için 5 yorum

 • 13 Haziran 2011 tarihinde, saat 12:52
  Permalink

  Kesinlikle Kadıköy’ün en güzel lahmacun fırını. Bir kere daha lezzetli bir tat bulmuşsun.

  Yanıtla
 • 31 Temmuz 2011 tarihinde, saat 22:20
  Permalink

  Kesinlikle lahmacunu süperdir. Peynirli pidesi de denenmeli. Yakınlarındaki Borsam aynı kalitede yapamıyor. Buranınkini tek geçerim.

  Yanıtla
 • 15 Şubat 2012 tarihinde, saat 15:54
  Permalink

  Geçen cumartesi gittim ve beğenmedim. Hamuru çok kalındı, harcı çok az koymuşlardı. Gevrek değildi. Uzun zamandır yediğim en kötü lahmacundu.

  Yanıtla
 • 15 Temmuz 2012 tarihinde, saat 16:42
  Permalink

  İstanbulda iyi lahmacun yapan yer yok.Urfada yediğim lahmacunun tadını hiç bir yerde bulamadım.

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Türk Pizzası Değil Halil Lahmacun - Gurme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir