KadıköyLahmacun

Kadıköy’de Lahmacun Nerede Yenir? Halil Lahmacun – Kadıköy / İstanbul

Gaziantep yazılarımızdan beri hiç Lahmacun üzerine konuştuğumuz olmamış.  Yani iki senedir toplamda bir Lahmacun yazısı ile Türk Pizzasına yeterli yeri ayırmamışız. Günahı boynumuza. Lakin Kadıköy Çarşısı’nın lahmacunu ile nam salmış ve artık meşhur olmuş Halil Lahmacun‘u gerçekten Türk Pizzası adına bütün övgüleri hak eden bir yer.

1981 yılında Urfalı Halil Usta tarafından hizmete açılan mekan tam 30 senedir aynı yerde hizmet veriyor. Baba Halil vefat edince, ardından lahmacun işini oğlu Fuat üstleniyor.

Lahmacunu kıtır, incecik. Diğer lahmacunlardan farkı soğanının az olması ve içinde az yağlı kıyma kullanılması. Yani “budur” diyeceğiniz bir lahmacunda olması gereken bütün özellikler mevcut.

Halil Lahmacun Ekibi

İçine maydonuz koyup, üzerine limon sıkıp afiyetle yiyebilirsiniz. Soğanı az olduğu için yemek sonrası midenizde bir rahatsızlık da hissetmiyorsunuz. Yanına da soğuk bir ayran ile alegori tamamdır.

Hakkını vermek gerekir; 20 yıllık emektar Şahin ustanın da bu lahmacunların lezzetinde payı büyük. Fırının başında lahmacunları tıpkı bir zabıta memuru gibi kontrol ediyor. Adeta her birini teker teker okuyup üflüyor.

Ha unutmadan peynirli pidesi de mutlaka denemeye değer ve yalnızca buraya özel bir spesiyal. Rende maydonoz ve beyaz peynir ile karıştırılmış bu özel harcın hamur ile buluşması enfes.

Giderseniz bizden de selam edin.

Halil Lahmacun - Kadıköy

Halil Lahmacun
Güneşlibahçe Sok. No:26/A (Çarşı İçi) Kadıköy – İstanbul
Tel: 0216 3370123

Google Map - Halil LahmacunAdresi haritada görüntülemek için tıklayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

7 thoughts on “Kadıköy’de Lahmacun Nerede Yenir? Halil Lahmacun – Kadıköy / İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir