GURME NOTLARIKadıköyKapanan Restoranlar

(Kapandı!) Caddebostan’da Burger Nerede Yenir? Mano Burger – Caddebostan / Kadıköy

Dikkat! Bu restoran kapanmıştır. Araştırmacılara ve tarihçilere kaynak olması açısından arşiv amaçlı saklanmaktadır.

Efendim, şu bir gerçek ki ne zaman Mano Burger ilk olarak Tünel’de eski Kıvılcım müziğin dükkanına yerleşti, İstanbul’daki Burger dünyası bir daha hiçbir zaman eskisi gibi olmadı. Mano Burger, Beyoğlu’nda o ufacık dükkanda bir yılı aşkın bir süredir iyi iş yapınca Bağdat Caddesi, Caddebostan’da daha ferah bir yerde ikinci şube açmayı gerçekten hak etti. Üstelik daha önce yurt dışında yaşayıp çeşitli girişimcilik deneyimlerinden sonra böyle bir Burger olayı ile başarıyı yakalayan Ahmet ve Şeyda kardeşlerin, bu leziz burgerleri Kadıköy camiası ile tanıştırmayı düşünmesi elbette yadırganacak bir şey değil.

Fast-food zinciri burgercilerden ve kağıt gibi köftelerinden gına gelmişken optimum kalınlıkta ve hafif yağlı bir köfte ile sahneye çıkan Mano Burger, hem yeni konsepti, hem de kağıt üzerine açılan servisleri ile gerçekten sektöre yeni bir tarz getirdi.

Mano Burger ve Soslu Patates Kızartması

Caddebostan’daki çiçeği burnundaki şubeye gittiğimizde Mano Burger’in sahipleri Ahmet Bey ve kardeşi Şeyda Hanım’la konuşma fırsatı yakaladık. E, malum yeni şube açılışı ve yeni bir mekanın çalışmaya başlamasının verdiği yoğunluktan ötürü oldukça yorgun ama ortaya çıkan güzel mekan adına bir o kadar keyiflilerdi. Ahmet Bey;”Burger biraz salaş bir iştir aslında, yerken peyniri dökülecek, içindeki sosu akacak. Et de hafif yağlı olacak.  Biz de Mano’da bunu yapmayı arzuladık. ” diyor.

Yeni yeriniz; “Hayırlı ve bol bereketli olsun.” diyoruz.

Menüde birçok  burger çeşidi var. Ben gittiğim zaman genelde işletmenin kendi isimini taşıyan “Mano Burger“i tercih ediyorum.

Sizleri bilmem ama aslında “Burger” dendi mi hep aklıma Steve Martin‘in bir hamburger klasiği olan videosu gelir. Sırf bu yüzden burger bence oldukça neşeli bir yiyecektir. Çok da ciddiye almadan afiyetle yiyin…Buyrun Steve Martin’in videosunu da buradan izleyin!

Mano Burger - Caddebostan

Mano Burger – Caddebostan
İskele Cad. No: 14 Caddebostan – İstanbul
Tel: 0216 3029444

Adresi haritada görüntülemek için tıklayın!

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

6 thoughts on “(Kapandı!) Caddebostan’da Burger Nerede Yenir? Mano Burger – Caddebostan / Kadıköy

 • Kesinlike istanbuldaki en iyi hamburgerci. Fiyat-performans parametresi diğer afilli hamburgercilere göre çok çok iyi. Tuvaletleri temiz, ortam ferah. Hamburgeri ısırınca etin suyu ağzına geliyor.

  Yanıtla
 • serdar g.

  ben onceleri sadece mcdonalds ve burger king hamburger yapar zannederdim. meger onlar bu isi kotu yapanlarmis :) mano’yu denemek lazim zihindeki mc ve king hamburgerinin tadini silmek icin.

  Yanıtla
 • zeynep kurtgöz

  evet mano güzel, butik olmasından ötürü, ancak point beef fast food gibi dursada butiğe yakın bir lezzet sunuyor. en yakın zamanda bir point beef yorumu bekliyorummm :) :)

  Yanıtla
  • admin

   Deneyeceğiz bakalım :)

   Yanıtla
 • Bora Ozdemir

  İstisnasız İstanbul’daki en iyi burger. Hem lezzet hem fiyat oldukça başarılı.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir