Diğer ListelerGURME NOTLARILİSTELEROdaTV Yazıları

Kapınıza Kadar Teslimat Yapan 10 Firma

Her şey çok hızlı gelişti. Sağlık Bakanı’nın ilk Korona vakası beyanı üstünden bir hafta bile geçmeden Türkiye’nin bütün sahnesi/gündemi değişti.

Bugün her hafta kurulan semt pazarımıza alışveriş yapmaya çıktığımda yumurta aldığım esnaf bana ilk kez kartını uzattı ve “Abi bir şeye ihtiyacınız olursa lütfen arayın, kapınıza kadar getiririz. Yarın neler gösterecek belli olmaz” dedi. 

Şüphesiz çok haklıydı. 

Neticede zamanın hepimiz için şöyle bir eşitleyiciliği var: Geleceği herkes öngörebilir ama gelecek tüm insanlık için belirsizdir. 

İşte bugünkü yazının kurgusu kafamda esnaftan kartvizitini alırken oluştu. Şu ana kadar bize (bana ve ekibime) ulaşmış, bildiğimiz, güvendiğimiz ve eve alışveriş yaptığımız ya da hizmetleriyle bir şekilde tanışık olduğumuz “Türkiye’nin her yerine kargo gönderimi yapabilen yeme içme firmaları”nı derlemek istedim. En azından bilgimle beraber öngörebildiğimi herkes için faydalı bir geleceğe taşımış olurum diye düşündüm. 

Buyurunuz…

İPEK HANIM ÇİFTLİĞİ

Bu işe daha e-ticaret siteleri ortada yokken başlayan Pınar Kaftancıoğlu ve kızının ismini verdiği İpek Hanım Çiftliği, tüm Türkiye’ye yüzlerce çeşit doğal tarım, mandıra ve et ürününü kapınıza kadar teslim ediyor. Öncelikle e-mail listesine üye olmanız gerekli. İstanbul, Ankara ve İzmir’de dükkanları da var ama kapıya teslim için web sitesinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

MİA MESA

Biz ilk kez kendileri ile “İlikli Kemik Suyu” ürünü ile tanıştık. Şu anda ilikli kemik suyu, doğal ürünler, yer fıstığı ezmesi ve kurutulmuş meyveleri kargo ile kapınıza kadar teslim ediyorlar.

LİKYA ÇİFTLİĞİ

Daha önce burayı yine Odatv’de yazmıştık. Kaş’ta yer alan Likya Çiftliği, Kaş’ın köylerinden topladıkları doğal ürünleri internet sitesi üzerinden satıyor. Reçel, bal, tahin, meyve, sebze, aklınıza ne gelirse Likya Çiftliği’nden sipariş verebilirsiniz.

TUNÇ BALIK

Geçen yıldan bu yana Türkiye’nin her yerine soğuk zinciri kırmadan, torik lakerda, füme somon, tarama, füme uskumru ve çiroz gönderen Tunç Balık, salgın günlerinde de kapıya teslim kargo gönderimlerine aralıksız devam ediyor.

NOOTUZSEKİZ

Sahibi Kayserili bir kadın girişimci olan NoOtuzsekiz’den tepsi mantı, Kayseri mantısı ve Sarığı Burma tatlılarından Instagram hesapları üzerinden sipariş verebilirsiniz. Donuk halde evinize kargolanan ürünleri evde hazırlaması çok kolay.

KOKOREÇÇİ BAKİ USTA

Önceden kömür ızgarada pişirdikleri İzmir kokoreçlerini dilimleyerek bütçenize göre istediğiniz adette, soğuk hava zincirini kırmadan İzmir’den tüm Türkiye’ye kargoluyorlar. Size de bu leziz kokoreçleri tavada ya da ızgarada ısıtmak kalıyor.

RANİ ÇİFTLİĞİ

Özellikle mandıra ürünlerinde öne çıkan Rani Çiftliği websitesi üzerinden kahvaltılık ürünlerle ilgili ihtiyaçlarınız için faydalanabilirsiniz. Sitelerine girdiğiniz zaman Gouda’da tutun da Ricotta ve Parmesan’a kadar birçok gurme peyniri de göreceksiniz. 

ANTAKYA BUTİK KÖYLÜ

Hatay’ın yöresel ürünlerini kapınıza kadar teslim eden bir diğer internet firması da Antakya Butik Köylü. Zeytinyağı, nar ekşisi, salça, zahter ve sürk gibi Gastronomi kenti Hatay’a ait yöresel lezzetleri web sitelerinden vereceğiniz sipariş sonrasında kargo ile kapınıza bir iki gün içerisinde teslim ediyorlar.  

ALSANCAK DOSTLAR BOYOZ FIRINI

İzmir’in meşhur kahvaltılığı Boyoz’un yine İzmir’deki en öncü temsilcilerinden biri olan ve kurumun ikinci kuşağı/kadın girişimcisi Berrin Akar Rasuli tarafından işletilen Alsancak Dostlar Boyoz fırını da tüm Türkiye’ye boyozlarını kargolayabilen bir diğer firma.

İnternet sitelerine girdiğinizde boyoz çeşitlerini gördüğünüz zaman şaşıracaksınız. 

BİOKENT ORGANİK MARKET

Sadece organik gıdalara değil, organik sertifikalı hijyen ve temizlik ürünlerini de envanterinde barındıran bu firma da tüm Türkiye’ye (süt, yumurta, sebze hariç) kargo gönderimi yapıyor.

***

Bu hafta kapınıza teslimat yapan on firmayı derledim. Bu listeyi devam ettirmek ve tedarikçi sayısını artırmak niyetindeyim. Eğer siz de bu kapıya teslim gıda gönderimi yapan firmaları bana ulaştırırsanız burada sonraki yazılarımda derlemek isterim. 

Umarım bu zorlu günleri bir an önce atlatırız.

Salih Seçkin Sevinç

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir