Gurme Haber

Kebapçı Enver Usta Vefat Etti. Başımız Sağolsun.

2009-2011 Beyoğlu’nda çalıştığım yıllarda en çok uğradığım, Harbiyiyorum.com’a yazmaya başladığım ilk zamanlarda bana en çok ilham olan İstanbul’un lezzet ustalarından biri olan Kebapçı Enver Usta bugün vefat etmiş. Az evvel haberini yine bana bu mekana çok kez birlikte gittiğimiz Özer Kırçak söyledi. Çok üzgünüm. Birçok arkadaşımla en lezzetli ve en unutulmaz öğle yemeklerimizin biricik mekanının sahibi, güzel insan, güzel kebapçı, lezzet-i piran Kebapçı Enver Ustam.

Mekanın kebapların buram buram tüttüğü, kemikli tavukların önünde saygı ile eğildiği, tavuklu beytilerin önüne serildiği, kıymetinin bilindiği ve ustalığına şapka çıkarıldığı yerler olsun. Nurlar içinde yat. – İyi ki şu aşağıdaki videoyu çekmişiz. Hayat kısa, kuşlar uçuyor. Pirler gidiyor :( –

Tüm yakınlarına sabırlar dilerim.

Başımız sağolsun.

Vesselam!

Kebapçı Enver Usta ile ilgili önceki yazılarımızı okumak için tıklayın!
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

2 thoughts on “Kebapçı Enver Usta Vefat Etti. Başımız Sağolsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir