İzmirKöfteKöfteci Dosyası

Köfteci Dosyası: Sevim Lokantası, Bornova, İzmir (7. Hafta)

Her hafta yeni bir köfte ve köfteciyi konuk aldığımız Köfteci Dosyamızda bu hafta İzmir’in eski ve bilinen lokantalarından biri olan Sevim Lokantası ve şu anda ızgaralar çıkardığı tek şubesi olan Forum AVM Bornova Şubesi’ndeki köfteleri var. Sokak köftesi lezzetinde ama sunumu ile görselliği geliştirmiş bu köfteleri ve lokantayı gelin daha yakından tanıyalım.

İsim: Sevim Lokantası
Kuruluş: 1969
Yer: Bornova, İzmir
Köfte Stili: Kosova Köfte. Sokak köftesi kıvamında. Sunumu tabakta. Bir porsiyonda 10 adet köfte var.
Köfte Kıyma Bileşenleri: %100 dana, tuz, soğan, kimyon ve karabiber. Az miktarda da galeta unu.
Izgara: Meşe kömürü
Çalışanlar: Sevim Lokantası’nın deneyimli/ilgili şefleri ve garsonları.
Ekstra Lezzetler: Köftelerin altında tereyağlı bazlama tadında bir pide var ki parmaklarınızı yedirtecek cinste. Ayrıca servis tabağında birçok nevale de ayrıca bir salata siparişinin de önüne geçiyor. Acılı sosu bilindik köfte sosları gibi değil. Mutlaka deneyin. Tava yoğurt tabakta diğer bir artı değer.
Ödeme Yöntemleri: Nakit, Kredi Kartı, Multinet, Setcard
Çalışma Saatleri: 11:00– 22:00
Sonuç: İzmir’de Sevim Lokantası lokal ve bilinen başarılı bir esnaf lokantası. Sulu yemekleri yanında başarılı sunumuyla ızgara köftesine de şans verilebilir.

Adres: Kazım Dirik Mah. 372/25 Sok. No:20/A Forum AVM Karşısı – Bornova / İzmir
Tel: 0232 3424505
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir