EskişehirKöfteKöfteci Dosyası

Köfteci Dosyası: Tatlıdil Köftecisi, Eskişehir (4.Hafta)

Eskişehir’in hatta belki de Cumhuriyet tarihinin en eski köftecisi. Kuruluşu 1932. Hala tek şube. Dededen torunlarının çocuklarına yadigar bir mekan. Eskişehir’de kime sorsanız parmakla gösterir. Köftenin piri. Tezlere konu olmuş biricik köfteci. Tatlıdil Köftecisi’nin köftesi yenmeli ve dahi şırası içilmeli.

İsim: Tatlıdil Köftecisi
Kuruluş: 1932
Yer: Köprübaşı, Eskişehir
Köfte Stili: Ev köftesi, Esnaf köftesi
Köfte Kıyma Bileşenleri: %100 dana, sulu ve terli.
Izgara: Meşe kömürü
Çalışanlar: Aileden. Esnaf. Onlar da tarihi.
Ekstra Lezzetler: Çekirdekleri ile birlikte preslenen kuru üzümden şırasını da mutlaka için. Ayrıca piyazı da denenmeli. Köfte piyazsız olmaz malum.
Ödeme Yöntemleri: Nakit ve kredi kartı geçerli.
Çalışma Saatleri: 07:00– 20:00
Sonuç: Türkiye’nin en eski ve en iyi köftecilerinden. Eskişehir’de mutlaka uğranması gereken lezzet durakları arasında.

Adres: Yandas Sokak No:19 (Köprübasi’nda çarsinin içine girince sol traraftaki sokaklardan birinde)
Tel: 0222 2347524

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir