GURME NOTLARILezzet Testi

Lezzet Testi: NUSSPO Sürülebilir Karamelize Bisküvi Kreması

NUSSPO Sürülebilir Karamelize Bisküvi Kreması 350 gram

Lotus Biscoff kremasına yerli bir muadil çıkarmışlar! Lezzet ve tadımla ilgili notlara gelmezden evvel böyle sürülebilir ürünlere piyasada çok rağbet olduğunu söyleyebilirim. Ambalajın üzerinde Nusspo Karamelize Bisküvi Kreması yazıyor. Elbette Lotus ismini telaffuz edemezlerdi.

Nusspo markası kimdir, nedir diye baktığımız zaman karşımıza “DOĞKAR GIDA MADDELERİ ÜRETİM SAN. VE TİC.A.Ş.” isimli Kocaeli’de bir firma çıkıyor. Nusspo bu firmanın tescilli markasıymış. Ekmek üstü sürülebilir kremalar üretiyorlar. Portföylerine Kakaolu Fındık Kreması, Sade Fındık Ezmesi, Kakaolu Yer Fıstığı Kreması, Kakaolu Badem Kreması, Karamelize Bisküvi Kreması, Nusspo Duo Serisi gibi ürünler var…

Firma Nusspo Karamelize Bisküvi Kreması için şöyle bir açıklama yapmış;

Nusspo Karamelize Bisküvi Kreması, Türkiye’de Nusspo tarafından üretilen ilk ve tek bisküvi kremasıdır. Nusspo Karamelize Bisküvi Kreması, sürülebilir formu ve muhteşem “speculoos bisküvi tadıyla” kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi olacak. 

Şimdi Nusspo ile harika cheesecakeler yapmak çok trendy.

Palm yağı içermez. Trans yağ içermez.

Gelelim NUSSPO Sürülebilir Karamelize Bisküvi Kreması Tadımına

Kapağı açar açmaz kokusu tarçın aromasına sahip ama tadında bu tarçın lezzetine dair bir nota yok. Kıvamı neredeyse Nutella ile birebir denecek kadar benziyor. Yani hafif gevşek kıvamlı. Tadı ise Lotus’tan oldukça farklı. Karamel tadı yerken baskın. Daha çok karamelli kurabiye gibi. Lakin bu yorumumuz kötü anlama gelmiyor. Güzel, gideri var yani ama bir Lotus Biscoff değil tabii kii. Bu farklılığı belirtmek için yazdık.

İçerik tablosunu aşağıya iliştiriyoruz…

Afiyet olsun.

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir