Gurme Haber

Organik Tüketiyor musunuz? Biz Tüketiyoruz!

Geçtiğimiz günlerde arkadaşlarla konuşuyoruz… Mevzu tabii yeme-içme. Nedir bu organik mevzusu, ekolojik nedir, organik tarım nedir? v.b. üzerinde hararetli bir tartışmada bulduk kendimizi. Ancak bu mevzular üzerinde kafa patlatırken epeyce detaya girdik ve günün sonunda özellikle dünya nüfusunun bu denli arttığı bir çağda besin kaynaklarına ulaşımın ne kadar meşakkatli süreçler içerdiği üzerinde hem fikir olduk. Yani organik işi zor iş vesselam…

Sonra konu mucizevi besinlere kadar uzayıp gidince ölümden başka her derde deva olduğu iddia edilen ve özellikle diyabet tedavisinde kan şekerini dengelemede öne çıkan “Çörek Otu“na geldi. Kan şeker dengesi benim gibi bozuk olan kişilerde çörek otu ve yağını nereden bulabileceğimiz üzerine konuşurken bir ağabeyimizin önerisiyle Organiktuketiyorum.com‘dan bahis açıldı ve konunun patronun da ilgisini celbetmesiyle birlikte kendimizi organik ürünler satan bu e-dükkanda bulduk.

organik-tuketiyorum-02

Eh, bunca gelmişken de “kendimize organik ürünlerden oluşan sağlıklı bir kahvaltı hazırlayalım bari “dedik ve siparişimizi site üzerinden oluşturduk. Ortam şikemperver ve gastronom kaynadığı için çeşit de çok oldu :) Cabernet Sauvignon üzümden pekmez, Örenağası organik süzme çiçek balı, sızma zeytinyağı, ayva reçeli, bademli siyah zeytin ezmesi, salamura zeytin ve organik çörek otu yağı  nı sepetimize attık.

Neye niyet neye kısmet derler ya! Amacımız sadece mucizevi Çörek Otu Yağını satın alabilmekti, lakin işte dediğimiz gibi iş sadece bir sabah bir akşam her derde deva çörek otu yağı içmeye kalsaydı ortada ne Harbiyiyorum.com gibi bir site olurdu, ne de yeme-içme ehli diye bir güruh asla oluşamazdı.

Efendim neyse sonuç olarak kendimize fotoğrafta gördüğünüz gibi sağlık yönünden taşkın bir kahvaltı sofrası oluşturduk ve bunları afiyetle yedik.

Organiktuketiyorum.com‘dan hazırladığımız kahvaltıda bize ayva reçeli dışında her şey lezzet yönünden oldukça başarılı geldi. Ama o çörek otu yağı varya o çörek otu yağı…

İşte o gerçekten bir mucize! Kolestrolün mü var? Çak bir kapak! Diyabet misin? Çak bir kapak! Aşık mısın? Çak bir kapak!

Şaka, şaka bir ona bir de ölüme çare olmadığını yazımızın başında söylemiştik değil mi? :) Acaba aşka gerçekten çare olur mu? Denemek lazım!

Haydi bol sağlıklı ve organik günler…

organik-tuketiyorum-com-03

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

One thought on “Organik Tüketiyor musunuz? Biz Tüketiyoruz!

 • Sayın Salih bey
  Organik Tüketiyor musunuz ? Biz Tüketiyoruz !
  yazımızdaki Organiktuketiyorum.com değilde Organikalsak.net olarak değiştirirmisiniz.
  Yeni sitemin adı …..www.organikalsak.net
  En kısa zamanda sizinle çalışmak isterim.
  Erol :05306965235

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir