En İyilerLİSTELERPortekiz

Portekiz Lizbon’un En İyi 7 Restoranı – 2019

Portekiz mutfağı, pirinç, ekmek, patates, et, deniz ürünleri ve balıklarla dolu oldukça geniş bir menüye sahip. Çok lezzetli ve çeşitli hamur işlerine de sahip. İşte Portekiz Lizbon’un En İyi 7 Restoranı.

1- Cervejaria Ramiro

Kabuklu deniz ürünleri seviyorsanız Ramiro yeryüzündeki en üstün mabedlerden biri. Kabuklu deniz ürünlerinde uzmanlaşmaları ise harikulade bir strateji. Ramiro’da ne var? Şöyle bir sayalım: Çeşit çeşit istakoz, çeşit çeşit karides, çeşit çeşit kerevit, çeşit çeşit kum midyesi, istiridye, normal ebatlarda yengeç, dev kral yengeç, pavurya ve jilet istiridye diye menülerinde Türkçeleştirdikleri pebes ve bu kategorilerin altında yer alan her bir çeşidin alt kırılımı diğer çeşitler…

Adres: Av. Almirante Reis, 1 1150-007 Lizbon Portekiz Telefon: +351 21 885 1024

2- A Cevicheria

Lizbon’un en gözde bölgelerinden birinde küçük samimi bir restoran A Cevicheria. Karışık ceviche, somon ceviche ve karidesli sandviç deneyebilirsiniz. Bar kısmında otururken şefleri izleyebilirsiniz.

Adres: R. Dom Pedro V, 129 1250-096 Lizbon Portekiz Telefon: +351 21 803 8815

3- Fábrica dos Pastéis de Belém

Portekiz’de Nata diye bir şey var. Aslında kremalı turta. Sanki turtanın hamuru milföy hamuru gibi gevrek ve çıtır. İçindeki krema da nefis! Portekiz’de Nata denen tatlının bir diğer ismi de Belem Çöreği… Adım başı her yerde bulabilirsiniz. Havalanında, benzincide, pastanede her yerde. Yalnız Nata efsanesinin ortaya çıktığı yer Lizbon’daki Pasteis de Belem diye biliniyor ve insanlar genelde bu pastaneye “Nata” yemek için gidiyor. Hatta gitmekle kalmıyor; sıraya giriyor. 

Adres: R. de Belém, 84-92 1300-085 Lizbon Portekiz Telefon: +351 21 363 7423

Nata çöreği - Lizbonun meşhur tatlısı

4- Time Out Market Lisboa

Lizbon’a gittiğinizde en az bir öğün yemeğinizi burda yemelisiniz. Tüm lizbon tatları birarada. Herkesin damak zevkine göre bir seçenek mevcut.

Adres: Avenida 24 de Julho, 49 (Praça Dom Luís I) 1200-148 Lizbon Portekiz Telefon: +351 21 395 1274

5- Casanova

Pizza için doğru bir adres. Pizza Casanova ve Rustica lezzetli. Tiramisu ve ev yapımı buzlu çayını da deneyebilirsiniz.

Adres: Av. Infante D. Henrique, Cais da Pedra à Bica do Sapato, Loja 7 1000 Lizbon Portekiz Telefon: +351 21 887 7532

6- O Trevo

O Trevo’ya tarihi bir halk lokantası. Bar kısmı da var, masaları da. Genelde hızlıca yemek isteyenler bara oturuyor. Biraz daha vakti olanlar masalara… O Trevo salaş bir yer, lakin bir lezzet avcısı sezgileriyle buradan içer girer girmez kuvvetli bir av bulacağını rahatlıkla anlayabilir. Burada Bifana sandviç yiyebilirsiniz. Yumuşacık bir ekmek içine saatlerce kaynamış domuz biftek; erimiş, lifleri lime lime olmuş bir et… Bizim salçalı bifteğin salçasız halini düşünün. Onun gibi…

Adres: Pça. de Luís de Camões, 48 Lizbon Portekiz

Ekmek arası domuz sandviç ve bira

7- A Ginjinha

Lizbon sokaklarını arşınlarken birçok yerde bu vişne likörcülerine rastlayabilirsiniz. A Ginjinha da bir mola verip vişne likörünün tadına bakıp gezmeye devam edebilirsiniz.

Adres: Largo de S.Domingos 8 1150-320 Lizbon Portekiz Telefon: +351 21 886 2449

(Lezzet ve mekan keşifleri için Harbiyiyorum YouTube Kanalımızı takip etmeyi unutmayın!)

Hande Urgancıoğlu Kardaş

Seyahat etmek, yeni yerler ve lezzetler keşfetmek, gittiğim yerlerden anılar biriktirip dönmek en keyif aldığım şeyler arasında. Harbiyiyorum'da da bunun için yazmaya başladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir