Gurme Haber

Portekiz’in Meşhur “Nata” Tatlısı Kadıköy Moda’da…

Morn Kadıköy, Kadıköy Moda’da Nata Tatlısı Konusuna En İddialı Yerlerden Biri!

Portekiz yazılarımızı takip edenler ve tatlı sevenler pek iyi bilir, Portekiz deyince Türkiye’de yemekle ilgili hemen herkesin aklına Portekiz’in meşhur Belem Turtası, yani Nata gelir. Milföy hamurundan yapılan içi özel bir krema dolgulu bu tatlı yemesi oldukça keyifli ve bir oturuşta 8-9 tane yiyebileceğiniz bir tatlı. Kadıköy Moda’da Yoğurtçu Parkı’nın hemen karşısına açılan Morn Kadıköy bu tatlının en iddialı icracılarından biri…

Salih Abi bu hafta sonuna mutlu girebilmek adına Morn Kadıköy‘e uğradı. Portekiz’de Nata’yı yerinde yemiş biri olarak Morn Kadıköy’ün Nata’sına tam not verdi.

Aşağıda Instagram TV için çektiği videoyu bulabilirsiniz. (En yeni mekanlar ve lezzetler için Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın)

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir