Diğer Listeler

Ramazan Boyunca İstanbul’da İftar Yapabileceğiniz İftar Çadırları

İstanbul’daki İftar Çadırları – Ramazan 2015

Huzur ve bereket ayı olan Ramazan‘da belediyelerin ve hayırseverlerin düzenlediği iftar çadırları artık İstanbullular için geleneksel bir Ramazan etkinliği oldu. Her sene düzenlenen bu iftar çadırları sayesinde İstanbul halkı birbirini daha iyi tanıma, yardımlaşma ve beraber olma fırsatı buluyor. Şüphesiz bu kadar kalabalıkta oruç açmanın keyfi de bir başka oluyor.

İşte bu Ramazan İstanbul’da kurulan iftar çadırları…

01-İstanbul Büyük Şehir Belediyesi İftar Çadırı

Picture 1 of 10

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu üç iftar çadırında da günde 10 bin kişiye iftarlık dağıtıyor. Sultanahmet Meydanı’nda Asırlık Tatlar ve Sanatlar Fuarı, Feshane Bahçesi’nde ve Beyazıt Meydanı’nda müzik, eğlence, şiir ve konserlerle İstanbul halkıyla ramazan akşamlarını yaşıyor. İftar programı kapsamında İstanbul’un farklı semtlerinde kurulacak olan iftar sofralarında iftariyelik (hurma, bal, zeytin), et kavurma, pirinç pilavı, ayran ve tatlı ikramı yapılacak.


One thought on “Ramazan Boyunca İstanbul’da İftar Yapabileceğiniz İftar Çadırları

  • emre

    1 temmuz çarşamba ilk kez Yenikapı ya gittik ailece. Baktık ileride iftar çadırı var dedik ilk kez burada bir iftar yapalım. Tam kapıya uzun boylu iri yarı adamları koymuşlar sanki Reina ya giriyoruz. Almadılar içeri neymiş efendim belediyenin iş ortaklarına özel iftar yemeğiymiş. Aç geri döndük. Biz hakkımızı helal etmiyoruz..

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir