Ramazan Boyunca İstanbul’da İftar Yapabileceğiniz İftar Çadırları

İstanbul’daki İftar Çadırları – Ramazan 2015

Huzur ve bereket ayı olan Ramazan‘da belediyelerin ve hayırseverlerin düzenlediği iftar çadırları artık İstanbullular için geleneksel bir Ramazan etkinliği oldu. Her sene düzenlenen bu iftar çadırları sayesinde İstanbul halkı birbirini daha iyi tanıma, yardımlaşma ve beraber olma fırsatı buluyor. Şüphesiz bu kadar kalabalıkta oruç açmanın keyfi de bir başka oluyor.

İşte bu Ramazan İstanbul’da kurulan iftar çadırları…

02- Kartal Belediyesi İftar Çadırı

Picture 2 of 10

Kartal Belediyesi tarafından ilçede 13 ayrı yerde kurulacak olan iftar sofralarında; günlük ve steril ortamda hazırlanan yemekler ile Kartallılar iftar sofralarında buluşacak. Ayrıca Kartal Belediyesi’nin Ramazan Programı kapsamında Türk Sanat Müziği, Türk Tasavvuf Müziği, Semazen gösterileri, Orta Oyunu gösterileri, Meddah, Hacivat-Karagöz gölge oyunu ve Ramazan sohbetleri, ilahiler yer alacak.


One thought on “Ramazan Boyunca İstanbul’da İftar Yapabileceğiniz İftar Çadırları

  • 02 Temmuz 2015 tarihinde, saat 00:47
    Permalink

    1 temmuz çarşamba ilk kez Yenikapı ya gittik ailece. Baktık ileride iftar çadırı var dedik ilk kez burada bir iftar yapalım. Tam kapıya uzun boylu iri yarı adamları koymuşlar sanki Reina ya giriyoruz. Almadılar içeri neymiş efendim belediyenin iş ortaklarına özel iftar yemeğiymiş. Aç geri döndük. Biz hakkımızı helal etmiyoruz..

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir