Ramazan Sıcaklarında Sağlıklı Beslenmenin 7 Yolu

En uzun günlerin hüküm sürdüğü en güneşli Ramazan aylarından birini yaşıyoruz. Bu daha fazla susamak ve daha fazla acıkmak anlamına geliyor. Yine de azıcık bilinçlenme ile sağlıklı bir ibadet süreci geçirebilirsiniz. İşte size 7 ipucu içeren fotoğraf galerimiz. (Yeme-içme anlamında tabii)

1. Hurma Yiyin

Picture 1 of 7

Hurma lif oranı yüksek olan bir meyvedir. Uzun süre aç kaldıktan sonra tüketilen hurmanın faydalarını saymakla bitmez. Yine de şeker yüzünden abartmamak lazım. Hurma içerisinde A-B vitaminleri vardır. B1-B2 vitaminleri mevcuttur, ayrıca C vitamini vardır, karbon hidrat bakımından zengindir, 10 gr hurmada 2,5 gr protein vardır. Sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, kükürt, fosfor ve klor maddelerini de ihtiva eder.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir