Diğer Listeler

Ramazan Sıcaklarında Sağlıklı Beslenmenin 7 Yolu

En uzun günlerin hüküm sürdüğü en güneşli Ramazan aylarından birini yaşıyoruz. Bu daha fazla susamak ve daha fazla acıkmak anlamına geliyor. Yine de azıcık bilinçlenme ile sağlıklı bir ibadet süreci geçirebilirsiniz. İşte size 7 ipucu içeren fotoğraf galerimiz. (Yeme-içme anlamında tabii)

1. Hurma Yiyin

Picture 1 of 7

Hurma lif oranı yüksek olan bir meyvedir. Uzun süre aç kaldıktan sonra tüketilen hurmanın faydalarını saymakla bitmez. Yine de şeker yüzünden abartmamak lazım. Hurma içerisinde A-B vitaminleri vardır. B1-B2 vitaminleri mevcuttur, ayrıca C vitamini vardır, karbon hidrat bakımından zengindir, 10 gr hurmada 2,5 gr protein vardır. Sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, demir, kükürt, fosfor ve klor maddelerini de ihtiva eder.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir