Bunları BilelimGURME NOTLARI

Rüyada Sucuk Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Sucuk Görmek Ne Demek?

Rüyada sucuk görmek öyle her yerde saçmasapan yazıldığı gibi fırsat ve miras kalacak anlamlarına gelmez. Bunlar deli saçması uydurmalardır! Rüyada sucuk görmek sizin aslında aç yattığınızı, ya da uykunuz esnasında acıktığınız anlamına gelir ki zaten uyandığınızda, eğer rüyanızda sucuk görmüşseniz muhtemelen mutfağa koşup buzdolabınızda sucuk var mı yok mu diye bakacaksınız. Eğer varsa da sabah kahvaltınızda hemen güzel bir tereyağında sucuk ya da sucuklu yumurta yapacaksınız. Yoksa da bir koşu bakkala, markete gidip kendinize güzel bir sucuk alacaksınız.

Ayrıca bir yorum da şöyledir; “Rüyada sucuk görmek, yoğun çalışmalarınızdan sonra dinlenmek için ara verip tatile çıkmanızın gerekliliğine yorulur. ” Hadi ordan! Ne alaka derler adama…

Doğru rüya tabiri için burada öncelikle sorulması gereken soru rüyada hangi çeşit sucuğun görüldüğüdür. Kasap sucuk mu, kangal sucuk mu, Göden sucuk mu, baton sucuk mu, hangisi? Bir de bunun bir alt kırılımında manda sucuğu mu, dana/koyun karışık sucuk mu, deve sucuğu mu bunları da katiyetle ve mutlaka arkaik hafızada yakalamak gerekmektedir. İnsan bilmediği bir sucuğu rüyasında görebilir mi? Sucuk konusuna tam hakim olmadan rüyasında gördüğü sucuğu anlamlandırabilir mi?

Daha sonra rüyada sucukla yapılan eylem önemlidir. Mesela sucuğu keserken mi görüyorsunuz, kızartırken mi görüyorsunuz, sucuğu kendi yağında mı pişiriyorsunuz yoksa tereyağı mı ilave ediyorsunuz, ya da salçalı sucuk mu yapıyorsunuz? Bütün bu detaylar rüyanızın sağlıklı bir tabiri için pek elzem olan noktalardır.

Eğer rüyanızda sadece sucuk görüyorsanız ve rüyanın sizde yarattığı bir his yok ise siz aslında bunu “bomboş” bir insan olduğunuza yorabilirsiniz. Hayatınıza rüyamda sucuk gördüm diyerek “Miras kalacak, fırsat çıkacak, tatile gidecekmişim.” gibi anlamlar katmanıza gerek yok. Eğer katıyorsanız zaten “bomboşsunuz” anlamına geliyor bu.

Lakin rüyada sucuk görmek ne anlama gelir sorusunun gerçek cevabını arıyorsanız dediğim gibi alt kırılımlardaki detaylara dikkat kesilmeniz gerekir, zira şeytan ayrıntıda gizlidir. Bu yüzden rüyasında sucuk gören kişinin önce sucuk ilminde araştırmalar yapıp derinleşmesi gerekiyor.

Mesela bir de “Rüyasında sucuk ikram etmek” konusu var ki; bu da ayrı bir yazının konusu olur. Bir insan birine sucuk ikram ediyorsa orada kendisinden emin olamadığı bir duygu durumunun başkalarına da sinsice sunma eylemine karşılık gelir. Yoksa her yerde yazıldığı gibi rüya sahibinin insanlara faydalı olacak işler yapacağına yorumlanmaz. Ya da kişinin bu çabasını gören kişilerin, ona maddi destek sağlayarak hayırlı işler yapmasına destek olacaklarına delalet etmez.

Rüyaların içindeki her şeyi kendiniziden bileceksiniz. Rüyalar dışarıda olacaklara değil, kendi iç dünyanızda olanlara işaret eder. Cevabı dışarıda arayanlar büyük delalet içerisindedir ve kendini kandırmaktadır.

Vesselam.

Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir