En İyilerNEREDEN ALALIM

Türkiye’deki En İyi 7 Gurme Sos Markası

Türkiye’nin Tercih Ettiği En Popüler Gurme Soslar

Sos denince konumuz çok geniş, ürünler çok çeşitli. Acısı, tatlısı, ekşilisi, hardalı… Biz burada size harbiyiyorum.com olarak yemeklerde en sevdiğimiz, en özenle üretilmiş, başarılı sosları listeleyeceğiz. Hazırsanız başlayalım. İşte En İyi 7 Gurme Sos.

1- Seres Foods Dünya Sosları Serisi

Seres Foods, 2010 yılından bu yana Ege’nin ve dünyanın farklı bölgelerine ait acı biber tohumlarından özel üretimle acı biber yetiştiren ve dünyanın en sevilen soslarını yerli üretimle sunabilmek için ana mamul olarak acı dünya sosları üreten İzmir’li başarılı bir üretici. Ürünleri çok çeşitli… Bizim en favorimiz, bol acılı salsa macha ve peri peri sosu. Bu Dünya Sosları serisinde ayrıca yer alan kaju fıstıklı acı sosu da ayrı güzel ve mutlaka denenmeli. Hemen Seres Gurme Sos Satın Al.

2- Chili Piri No:1 Acı Sosu

Butik üreyim yapan yine çok başarılı bir üretici Chili Piri.2015 ‘de acı sos ve hardal üretimini başladılar. 2017 yılına gelindiğinde 130 yıllık Hayfene markası ile güçlerini birleştiriyorlar. ”Acının üstadı ile baharatın üstadı bir araya geldik, size sosların en güzellerini üretelim” demişler. Chili Piri Acı Soslarını tavuk ve et yemeklerinde mutlaka denemelisiniz. Koyu kıvamlı acı hardalı da ayrı güzeldir. Hemen Satın AL.

3- Tabasco

O bir dünya klasiği. 1868 yılından beri McIlhenny Co. adlı bir aile firması tarafından sirke, Tabasco biberi ve tuz ile üretilen bir acı sos. Sos, Louisiana sahiline yakın Avery Island bölgesinde üretilmektedir. Ekşi baskın, sağlam acı sevenlerin en sevdiği. Hemen Tabasco Al!

4- Thai World Sriracha Acı Biber Sosu 

Meşhur horoz logolu ,uzakdoğulu orijinali Huy Fong Sriracha Sosun maalesef ülkemize ithalatı yapılmıyor. O yoksa en iyi muadili kartal logolu Thai World var. En iyi sriracha soslardan biri de bu. Her türlü uzakdoğu yemeğine ve atıştırmalılara nefis bir uyum sağlıyor. Hemen Tabasco Sos Satın Al.

5- Bigalı Hasanoğulları Soğuk Sıkım Zeytinyağlı Özel Meksika Acı Sosu

O bizden bir sos. 100 % yerli. İyi köftenin, tavuğun yanında sıkı bir eşlikçidir. Meksika Jalapone biberinin Edremit soğuk sıkım zeytinyağı ile nefis bir buluşmasından söz ediyoruz. Mutlaka deneyin. Tıkla AL.

6- Maille Orijinal Dijon Hardalı

O da safkan bir Fransız. Kralların sofralarının vazgeçilmez hardal sosu. Kremamsı dokusu, genzi yakan tohumu ile en üst kalite hardalın dünyadaki adı. Az-orta pişmiş bir steak yanına veya tavuk şinitzele mükemmel uyum sağlıyor. Son zamanlarda yükselen fiyatına inat, her gurmeyim diyenin buzdolabında olmayı hakediyor. Hemen Satın AL.

7- Kikkoman Soya Sosu

17. yy’dan bu yana soya sosu üreten bir Japon markasına yer vermeden olmazdı. Kikkoman, soya sosu denince dünyadaki ilk akla gelen marka özelliğini yıllardır koruyor. Bir çok taklitine rağmen liderliği kimseye bırakmıyor. Gerçek uzakdoğu mutfağı müdavimleri bilirler ki, her soya sosu aynı değildir ve Kikkoman soya sosunun en iyisidir. Tıkla AL.

Dobra Gül

Gittiği yerler kim olduğunu bilmez. Dobra dobra yazar. 7 kuşak Bolu Mengen'li. Sevdiğini çok sever, sevmediğinin üstünü çizer. Dikkat! Gerçek gurme! Mekanların korkulu rüyası.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir