Türkiye’nin En Hızlı Döner Kesen Ustası – Bülent Usta, Göreme Döner

Nevşehir’de En Önde Gelen Dönercilerden – Göreme Döner

Kapadokya’da mutfak gelişmemiş diyorlar. “İyi de geliştirmek için çaba harcayan mı var da gelişmemiş?” diye soralım o halde. Marifet iltifata tabiidir derler. Bizim ülkede herkes dönerden, köfteden, burgerden, menemenden çok iyi anlar. Bu yüzden bırakın iltifatı bir yemek ustasını yerin dibine sokmayı daha çok maharet sayarız. Eh işte bu yüzden de kimseye yol açılmaz, ilham verilmez. O zaman da o mekanda gelişme olmaz.

Nevşehir Çarşı’da Göreme Döner. Döneri “Ooo harikulade!” değil ama yine de o bölgede öğleden sonraya et döner tekerinden eser kalmayan esnaf işi döner yapan bir mekan. Ancak bizi en çok şaşırtan ise Bülent ustanın döner keserken ve ekmeği hazırlarken sergilediği hızlı tavırlar oldu. O kadar seri hareket ediyor ki, çok hoşumuza gitti. İnanın daha öncesinde de bu derece hızlı döner kesen bir döner ustası görmedik.

Buyrun bir tam ekmeği hazırlayışını birlikte izleyelim. Bu arada Youtube Harbiyiyorum kanalımıza da abone olmayı unutmayın!
Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor ve yazıyor. 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" 2014 - "Social Media for Real" 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" kitaplarının yazarı. ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'dan bu yana Kültür TV'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlıyor ve sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir