Diğer Listeler

Türklerin Mangalda Et, Tavuk, Balık Dışında Pişirdiği 7 Yiyecek

Şüphesiz biz mangal yapmasını çok seven bir milletiz. Bilenler bilir, Bostancı sahilden Kartal’a uzanan şeritteki mangalcı abiler özellikle tavuk kanat ve türevleri konusunda uzmandır. Eh tavuk, kırmızı ete göre daha ucuz tabii. Üstelik mangala değdiği andan itibaren olağanüstü lezzetli hale geliyor. Piknikçiler de sahile  3-5 kişi gitmiyor ki, düğüne gider gibi tüm sülalece gidiyorlar. Bu şartlar altında bütün aileye kırmızı et mi dayanır canım?

Et artık sınırlı sayıda aile bireyinin olduğu seçkin partilerde ve artık her tarafı saran kendin pişir kendin ye konseptindeki ocakbaşlarında, balık ise sezonunda yakalarsanız (mesela şu anda sardalya en yağlı döneminde) uygun fiyata satın alınabiliyor.

Peki biz mangalda bu üç başat yemek dışında neler pişiriyoruz? Sizin için araştırdık ve listeledik. İşte Türklerin mangalda et dışında pişirdiği 7 yiyecek!

Türk Kahvesi

Picture 1 of 7

Közde Türk Kahvesi ağır ağır pişer. Böyle havasından, keyfinden geçilmez.Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

One thought on “Türklerin Mangalda Et, Tavuk, Balık Dışında Pişirdiği 7 Yiyecek

  • Ege bölgesinde özellikle İzmir, Aydın ve Muğla’da çıntar denen bir mantar türü var. O mantarı mangal ızgarasına atıyor üzerine de azıcık tereyağı sürüyorsun, kuzu eti yanında halt etmiş bir lezzet oluyor. 5. fotoğrafı görünce aklıma geldi, ağzım sulandı…. :P

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir