GURME NOTLARIGurme Tefsiri

Vedat Milor “Buyurun Sofraya – İstanbul’un Batı Yakası” Programında Nerelerde Yedi? -20 Ağustos 2023-

Vedat Milor Habertürk’te yaptığı yeni televizyon serisi ile tekrar karşımızda. Gerçekten yorumlarını ve tadımlarını özlemişiz. Bu format önceki formattan biraz farklılıklar taşımakla birlikte dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz şekilde asıl konu “Mekan ve o mekanın lezzetleri” iken bize mekanın ismi hakkında hiçbir şey söylemiyor. Dolayısı ile Vedat Milor’un hangi mekanlarda yemek yediği büyük bir “Bulmaca” haline geliyor.

Harbiyiyorum olarak bu duruma el atmanın “Halka Hizmet” açısından iyi olacağını düşündük ve size en son (20 Ağustos 2023) programdan başlayarak mekanların isimlerini ve adreslerini burada derleme kararı aldık.

Dünyada birçok ülkenin yemek programlarını izliyoruz ancak hiçbirinde böyle “Mekan İsmi Yayınlamama” gibi bir durumla karşı karşıya kalmıyoruz. Açıkçası bu can sıkıcı duruma bir nebze de olsa merhem olmak isteriz.

İşte Vedat Milor’un 20 Ağustos 2023 tarihli “Buyurun Sofraya” programında yemek yediği yerlerin sırayla listesi ve haritadaki yerleri. Ama önce videoya da göz atmak isteyebilirsiniz.

İşte videodaki sırayla gittiği mekanların listesi;

1. Trabzon Fırını
Cumhuriyet Mahallesi, Meriç Sokak, Beykent Sanayi Sitesi, 34520 Büyükçekmece/İstanbul
Tel: 02128721263

2. Köşkeroğlu, Başakşehir
Ziya Gökalp Mahallesi Atatürk bulvarı Deposite Avm, 34490 Başakşehir/İstanbul
Tel: 02126710336

3. Seraf, Mahmutbey
Mahmutbey, Peyami Safa Cd. 38/D, 34218 Bağcılar/İstanbul
Tel: 02124455505

Sego Alfredo

Sego Alfredo Gonzales - Meksika doğumlu, 15 yıldır Türkiye'de yaşayan yeme-içme tutkunu bir expat. Harbiyiyorum.com'da yeme-içme haberleri ve fazlası ondan sorulur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir