Yok Artık: Harbiyiyorum “Field Trip” ile Google Glass’ta!

Gururluyuz: Mahallenizin Halk Gurmesi Harbiyiyorum bir ilke daha imza attı! Bundan tam 5 ay önce Google‘dan bizimle iletişime geçtiler ve içeriklerimizin özellikle Google Glass için geliştirilen ve artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatan Field Trip‘te yer almasını istediklerini söylediler.

Arkadaş! Boru değil, Google!

“Yes, of course!” dedik elbette.

Bu beş ay içerisinde içeriğimizin Field Trip ile uyumlu hale getirilmesi, sözleşmeler ve teknolojik altyapıların tamamlanması için uğraştık. En sonunda geçtiğimiz Perşembe günü resmen Field Trip‘te canlı olarak deneyimlenir hale geldik.

Hali hazırda Android ve iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz Field Trip’te bulunduğunuz yere özel en iyi mekan, yer ve yemek tavsiyelerini göreceksiniz. Herhangi bir mekan tavsiye uygulamasından farklı olarak Field Trip sizi en seçme içeriklerle buluşturmayı kendine şiar edinmiş bir Google girişimi.

Bunun için ilgili video aşağıda;

Evet, belki bizim de kendimize ait ücretsiz bir iPhone uygulamamız var ama Field Trip ile yaptığımız stratejik işbirliği (Google’la iş yapınca böyle cümleler kurmaya çalışıyoruz) sonrasında bambaşka bir platforma doğru yelken açtığımız fark ettik. Çünkü Field Trip aslında daha çok bir Google Glass projesi. Hani şu gözlük var ya ondan yani. Bu demek oluyor ki inovasyonun dibi noktasında bir kere daha sizlerle birlikteyiz!

Heyhat!

harbiyiyorum-field-trip-app

Bundan sonra da göze gözlük olarak değil ama beyine çip olarak girmeyi hedefliyoruz. Bakalım o günleri de görecek miyiz? Yalnız beyine direk girersek çok feci!

Çizgisini ve çapını bozmadan devam eden Harbiyiyorum.com olarak Google tarafından seçilmenin ve Türk yeme-içme camiasında bir ilke daha imza atmanın heyecanı ile selam eder, küçüklerimizin gözlerinden, büyüklerimizin de ellerinden öperiz.

Field Trip hakkında aşağıdaki kanallardan detaylı bilgi alabilirsiniz:

Buradan Android, şuradan da iOS uygulamasını indirebilirsiniz.

Vesselam.

*Bu da Google Glass‘da Field Trip ile ilgili video. (Geleceğin teknolojisi burada, ona göre!)6 Yorum . Siz de yorum bırakarak bu yazıyı zenginleştirin.

 1. Ömer ARI 09 Aralık 2013 at 15:24 - Reply

  Başarılarınızın devamını diliyoruz efendim…

  • admin 09 Aralık 2013 at 18:27 - Reply

   Çok teşekkürler :)

 2. Mide Mühendisi 14 Aralık 2013 at 19:56 - Reply

  Can-ı gönülden tebrik ediyorum!

  • admin 16 Aralık 2013 at 11:11 - Reply

   Çok teşekkürler.

 3. murat 03 Haziran 2014 at 10:25 - Reply

  ve siz hala android aplikasyonunu yapmıyorsunuz:( field trip i artık telefondan da kullanabiliyoruz ama artık bi aplikasyon yapsanız da biz de huzura ersek

Yorum Yazın