Gurme Haber

Yok Artık: Harbiyiyorum “Field Trip” ile Google Glass’ta!

Gururluyuz: Mahallenizin Halk Gurmesi Harbiyiyorum bir ilke daha imza attı! Bundan tam 5 ay önce Google‘dan bizimle iletişime geçtiler ve içeriklerimizin özellikle Google Glass için geliştirilen ve artırılmış gerçeklik deneyimi yaşatan Field Trip‘te yer almasını istediklerini söylediler.

Arkadaş! Boru değil, Google!

“Yes, of course!” dedik elbette.

Bu beş ay içerisinde içeriğimizin Field Trip ile uyumlu hale getirilmesi, sözleşmeler ve teknolojik altyapıların tamamlanması için uğraştık. En sonunda geçtiğimiz Perşembe günü resmen Field Trip‘te canlı olarak deneyimlenir hale geldik.

Hali hazırda Android ve iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarınızda ücretsiz olarak indirip kullanabileceğiniz Field Trip’te bulunduğunuz yere özel en iyi mekan, yer ve yemek tavsiyelerini göreceksiniz. Herhangi bir mekan tavsiye uygulamasından farklı olarak Field Trip sizi en seçme içeriklerle buluşturmayı kendine şiar edinmiş bir Google girişimi.

Bunun için ilgili video aşağıda;

Evet, belki bizim de kendimize ait ücretsiz bir iPhone uygulamamız var ama Field Trip ile yaptığımız stratejik işbirliği (Google’la iş yapınca böyle cümleler kurmaya çalışıyoruz) sonrasında bambaşka bir platforma doğru yelken açtığımız fark ettik. Çünkü Field Trip aslında daha çok bir Google Glass projesi. Hani şu gözlük var ya ondan yani. Bu demek oluyor ki inovasyonun dibi noktasında bir kere daha sizlerle birlikteyiz!

Heyhat!

harbiyiyorum-field-trip-app

Bundan sonra da göze gözlük olarak değil ama beyine çip olarak girmeyi hedefliyoruz. Bakalım o günleri de görecek miyiz? Yalnız beyine direk girersek çok feci!

Çizgisini ve çapını bozmadan devam eden Harbiyiyorum.com olarak Google tarafından seçilmenin ve Türk yeme-içme camiasında bir ilke daha imza atmanın heyecanı ile selam eder, küçüklerimizin gözlerinden, büyüklerimizin de ellerinden öperiz.

Field Trip hakkında aşağıdaki kanallardan detaylı bilgi alabilirsiniz:

Buradan Android, şuradan da iOS uygulamasını indirebilirsiniz.

Vesselam.

*Bu da Google Glass‘da Field Trip ile ilgili video. (Geleceğin teknolojisi burada, ona göre!)Salih Seckin Sevinc

Harbiyiyorum.com kurucusu ve yazarı. 2009'dan beri yeme-içme üzerine keşifler yapıyor. Araştırıyor, yiyor, içiyor, videolar/fotoğraflar çekiyor, düşünüyor ve yazıyor. 2021 - "Ruhani" (Roman) 2018- "Ölüm Yolcusu Abdülüver'in Tuhaf Seyahatleri" (Roman) 2016 - "Harbi Yiyorum - Türkiye'de Harbiden Nerede Ne Yenir?" (Yemek Kitabı) 2015 - "Her Şeyin Başı Blog" (İş Kitabı) 2014 - "Social Media for Real" (İngilizce İş Kitabı) 2012 - "Pazarlama İletişiminde Sosyal Medya" (İş Kitabı) kitaplarının yazarı. 2018'den bu yana ODA TV "Lezzet Peşinde" köşe yazarı, Eylül 2019'da KRT'de "Harbi Yiyorum" programını hazırlayıp sundu. Şu anda "Nerede Ne Yenir?" cümlesinin altını doldurmaya ve lezzet keşiflerini/öğrendiklerini size aktarmaya devam ediyor.

6 thoughts on “Yok Artık: Harbiyiyorum “Field Trip” ile Google Glass’ta!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir