Diğer Listeler

Yumurtanın Dünya Üzerinde 28 Farklı Yeniş Biçimi

Dünya Üzerinde Yapılan Yumurta Yemekleri

Yumurtanın tarihi hiç şüphesiz ilk tavuğa dayanır :) O gün bugündür tüm tavuklar insanoğlu için en değerli, en yararlı ve en besleyici gıdalarından biri olan yumurtayı üretmeye devam etmiştir. Bu mukaddes yiyecek için tavuklara ne kadar teşekkür etsek az.

Şaka bir yana yumurta, yemek tarifleri içerisinde malzeme olarak en çok kullanılan besindir. Bedensel ve zihinsel gelişim açısından da oldukça önemlidir.

Ortalama 50 gr olan bir yumurtada 70 kalori, 6 g protein, 5 g yağ, 1 g karbonhidrat bulunur. Bunun yanısıra A, B, D ve E gibi birçok vitamini içerir.

Yumurta tüm dünya mutfaklarının mihenk taşıdır. O olmasaydı Frasız mutfağının hali ne olurdu bir düşünsenize… Bu nedenledir ki tüm dünya ülkeleri bu önemli besine hak ettiği değeri vermişlerdir. Doğu ülkeleri fazla baharatla, batı ülkeleri fazla krema ve sos ile yapmıştır belki ama o yine de her daim en sevilen yemek olmuştur.

Bugün rotamız tüm dünya ülkeleri sevgili okurlar… Sizler için Dünya’da yumurta ile yapılan yemekleri araştırdık…

İşte yeryüzünde ki yumurta yemekleri…

1- Yağda Yumurta - Tüm Dünya

Picture 1 of 28

Yumurtanın en yaygın tüketiliş biçimi tabii ki de yağda yumurta... Yağda yumurta dünya üzerinde evrensel olarak yenilen yemeklerin başında gelir. Kolay yapılır; sabah, öğlen akşam farketmeksizin sevilerek yenir.


2 thoughts on “Yumurtanın Dünya Üzerinde 28 Farklı Yeniş Biçimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir