Gurme Haber

10 Ocak Dünya Bitter Çikolata Günü

Bugün 10 Ocak dünya bitter çikolata günü. Yani öyleymiş. Bu bitter çikolata günü nedir diye bir araştırmak istedim ama hiç bilgi bulamadım desem yeridir. Kim, hangi kurum tarafından 10 Ocak bitter çikolata günü ilan edildi, neden basında bununla ilgili yazı yok hiçbir fikrim yok.

İnsan yanlış haber mi diye düşünmeden edemiyor, halbuki ne güzel günmüş yani, niye hiç haberi yapılmıyor, bilgi verilmiyor? Temmuz ayında dünya çikolata günü kutlanıyor, onu biliyoruz ama bitter çikolata için ayrı bir gün neden yaratıldı onu bilemiyoruz. Bununla ilgili bir bilginiz varsa bizi de aydınlatırsanız çok seviniriz.

Madem hiç bilgi yok siz nereden biliyorsunuz bu günün bitter çikolata günü olduğunu diyebilirsiniz, haklısınız da. O sebeple denk geldiğimiz haberlerin bir kısmının görsellerini ekleyelim dedik.

Gerçi dünya bitter çikolata günüymüş değilmiş fark etmiyor bizim için. Biz bitter çikolatanın her gün kutlanması gerektiğine inanıyoruz. Tıpkı anneler günü gibi, sadece bir gün değil her gün değeri bilinmeli.

Afiyet olsun.

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız:
Avrupa Yakası’nın En İyi 7 Çikolatacısı – 2019
Sufle Tadında Brownie Tarifi
Mehmet Yücel ile Çikolata Şefliği ve Giano Çikolata Üzerine…

*Yayına giren videolarımızdan haberdar olmak için Harbi Yiyorum Youtube kanalımıza abone olmayı unutmayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir